Yobo sınırdışı edilecek mi?

Yobo sınırdışı edilecek mi?

Nijerya, Yobo'nun pasaportunu iptal edince, Türkiye de oturma iznine son verdi. Kriz çözülmezse hem o hem de Fenerbahçe büyük sıkıntı yaşayacak

05 Ekim 2011, Çarşamba 09:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe'nin Nijeryalı yıldızı Joseph Yobo büyük bir tehlikeyle karşı karşıya. Nijerya yasalarına göre, 10 yıldan fazla süredir ülkesinden uzak kalan Yobo, 6 ay ülkesinde yaşamak zorunda.

Ancak Yobo bu kurala uymayınca Nijerya yetkilileri bir süre önce tecrübeli futbolcunun pasaportunu elinden aldı. Bu gelişme üzerine Türkiye İçişleri Bakanlığı da pasaportu olmadığı için Yobo'nun oturma iznini iptal etti.

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARTILABİLİR

Durum bu kadarla da sınırlı değil. Yıldız futbolcu eğer ülkesinde altı ay kalma zorunluluğunu yerine getirmezse Nijerya vatandaşlığından da çıkarılacak.

Bu olay Nijerya'da günün konusu olurken, milli maç için ülkesine giden Yobo da durumun ciddi olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçeli futbolcu, "Vatandaşlık hakkımı kaybetmek istemiyorum. Gine maçından sonra Türkiye'ye gideceğim. Umarım yeniden oturma izni alırım" ifadesini kullandı.

Şimdi hem Yobo hem Fenerbahçe için endişeli bir bekleyiş başladı. Yobo pasaport alamazsa, milli maç dönüşü Türkiye'ye girse bile en fazla üç ay kalabilecek. Milli oyuncu, oturma izni alamazsa yasa gereği sınır dışı edilecek ve Fenerbahçe yeni bir krizle karşı karşıya kalacak.

Fotomaç

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş'ta Josef de Souza'nın sözleşmesi yenilendi