YÖK protestosunda gerginlik

Denizli'de YÖK'ü protesto etmek için Valiliğe kadar yürümek isteyen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerine polis izin vermedi. TGB Genel Başkanı İlker Yücel'in de katıldığı protesto sırasında gerginlik çıktı

08 Aralık 2012, Cumartesi 18:42
A A
YÖK protestosunda gerginlik

Yeni YÖK Yasası’nı protesto etmek isteyen TGB üyeleri, il binaları önünde bir araya gelerek, Denizli Valiliği’ne kadar yürümek istedi. Aralarında TGB Genel Başkanı İlker Yücel’in de bulunduğu yaklaşık 30 kişiye polis izin vermedi. Bunun üzerine Denizli Belediyesi önüne gelen TGB’liler YÖK’ü ve yürüyüşe izin vermeyen polisi protesto etti.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylemde konuşan TGB Genel Başkanı İlker Yücel, İçişleri Bakanlığını yayımladığı genelgeyle insanların eylem yapma özgürlüğünün ellerinden alındığını iddia etti.

Meydanda bir süre daha slogan atan grup üyeleri daha sonra il binalarına doğru yürümek istedi ancak polis buna da izin vermedi. Polis, topluca yürüyüşe izin vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine polis ekipleri ile TGB Genel Başkanı İlker Yücel arasında tartışma çıktı. Kısa süren tartışmanın ardından TGB’liler il binalarına gitti.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...