YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı geçen hafta pazar günü gerçekleşti. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen sınavın ardından 5 gün geçti ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

15 Mart 2019, Cuma 11:39 Son Güncelleme:
A A
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖKDİL sınavı için süreç 30 Ocak'ta başladı. 8 Şubat'ta ise başvurular sona erdi. 4 Mart günü sınav giriş belgeleri yayınlanırken adaylar 10 Mart Pazar günü sınava girdiler. Bugün 15 Mart ve sınavın üzerinden 5 gün geçti. Sınav itirazı için bugün son gün ve "YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu adaylar tarafından gündeme oturdu. İşte süreç hakkındaki bilgiler...

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

YÖKDİL sınav sonuçları hakkında Anadolu Üniversitesi'nden yapılan bir açıklama yok. Sonuçlar genellikle 20 gün içinde açıklanıyor. Bir önceki sınav 22 Eylül'de yapılmış sonuçlar ise 13 Ekim'de açıklanmıştı. Bu süre baz alındığında 10 Mart'ta gerçekleşen sınavın sonuçlarının 30 Mart-3 Nisan tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ece Üner: Sehven giren haber için özür dilerim, hatada dahlim yok