YÖKSİS sistemi erişime açıldı mı? YÖK’ten YÖKSİS açıklaması!

YÖKSİS sistemi erişime açıldı mı? YÖK’ten YÖKSİS açıklaması!

Yükseköğretim Kurulu, Yükseköğretim Bilgi Sistemi’nde yapılan güncelleme çalışmaları nedeniyle bazı bilgilerin geçici olarak görüntülenememesi durumunun giderildiğini bildirdi. DGS başvurusu yapan adaylar ve YÖKSİS sistemi kullanıcıları YÖKSİS bilgi güncelleme, YÖKSİS şifre alma, kayıt, eğitim bilgileri güncelleme ve YÖKSİS diploma sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecek.

03 Mayıs 2019, Cuma 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Yükseköğretim Bilgi Sistemi’nde (YÖKSİS) yapılan güncelleme çalışmaları nedeniyle bazı bilgilerin geçici olarak görüntülenememesi durumunun giderildiği açıklandı. DGS başvurusu yapan adaylar ve YÖKSİS sistemi kullanıcıları YÖKSİS bilgi güncelleme, şifre alma, kayıt, eğitim bilgileri güncelleme ve diploma sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecek. İşte YÖK’ten YÖKSİS açıklaması!

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Yükseköğretim Bilgi Sistemi’nde (YÖKSİS) yapılan güncelleme çalışmaları nedeniyle bazı bilgilerin geçici olarak görüntülenememesi durumunun giderildiği açıklandı. YÖK’ten yapılan bilgilendirmede, sürekli güncellenen bir program olan Yükseköğretim Bilgi Sistemi’nin (YÖKSİS), bazı teknik çalışmalar, analiz veya güncellemeler esnasında kısa süreli, kademeli, bütün veya lokal olarak kapandığı hatırlatıldı. Yapılan "teknik bir analiz, güncelleme çalışması" sonucunda gerçekleşen rutin bir kapatma işlemine ilişkin bazı yanlış anlaşılmaların olduğu belirtilen bilgilendirmede, şunlar kaydedildi: "Çalışma yapılırken sistemde yaşanan kapanma, bilgilerin görülememesi durumu farklı bir şekilde algılanıp, bir sorun varmış gibi anlaşılmıştır. Yapılan rutin, teknik çalışmamız sona ermiş olup, sistem tekrar eski haline gelmiştir. YÖKSİS üzerinde geçmişte verilen diploma denklikleri ile ilgili herhangi bir sorun bulunmadığını önemle belirtmek isteriz."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 21 Nisan 2021 Şans Topu çekiliş sonuçları