Yoksullar bu mağazadan ücretsiz giyinecek

Diyarbakır Sur Belediyesi, İstanbul Şişli Belediyesi ve esnafın katkısıyla yardıma muhtaç kişilerin ücretsiz yararlanabileceği giyim mağazası açtı.

12 Ocak 2011, Çarşamba 16:44
A A
Yoksullar bu mağazadan ücretsiz giyinecek

Mardinkapı Temizlik Şantiyesi içinde Kürtçe "Heviyen Nujen" (Yenilenen Umutlar) adıyla oluşturulan 2 katlı giyim mağazası törenle açıldı.

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, törende, birçok kesimin katkılarıyla mağazayı açtıklarını belirterek, "Umuyoruz, bu umut bölgedeki umut isteyenlere yetişir. Bu topraklar artık barışa, özgürlüğe ve umuda kavuşur" dedi.

Mağazanın oluşturulmasına katkıda bulunan kurum, esnaf ve Şişli Belediyesine teşekkür eden Demirbaş, konuşmasını Kürtçe sürdürdü.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Vasken Barın da giysi mağazası oluşturulmasının ulvi bir düşünce olduğunu, bu kapsamda Şişli Belediyesi olarak küçük de olsa katkı sunmayı istediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ırk, dil, din, mezhep ve kültür farkı gözetmeden elinden gelen gayret ve desteği bugüne kadar gösterdiğini bildiren Barın, "Bundan sonra da bu gibi hayırlı işlere devam edecektir. Bu çerçevede buradayız. Yöre halkımıza bir nebze de olsa kardeş belediye olarak katkımızın olmasını istedik. Bundan sonra işbirliğimiz, kardeşliğimiz devam edecektir" diye konuştu.

Sur Belediyesi tarafından belirlenen yoksul vatandaşlara kupon dağıtıldığı, ailelerin, bu kuponlarla mağazadan beğendikleri giysileri alabileceği bildirildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.