Yolun 3 şeridini trafiğe kapattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı 4 şeritli yolun geçtiği arazinin kendisine ait olduğu iddiasıyla yolun 2 şeridinde ulaşımı engelleyen İbrahim Akbulut, 3'üncü şeridi de trafiğe kapattı

A A
Yolun 3 şeridini trafiğe kapattı

Samsun Büyükşehir Belediyesince "şehir içi yol" olarak kullanılan merkez İlkadım ilçesi Liman Mahallesi Gençlik Caddesi’nin bin 550 metrekarelik bölümünün tapulu arazisi olduğu iddiasıyla mahkemeye başvuran 66 yaşındaki Akbulut, açtığı davayı kazandı.

Bunun üzerine 6 Mayıs 2014’te yolun 2 şeridine moloz dökerek trafiğe engel olan İbrahim Akbulut, geçen süre içinde Büyükşehir Belediyesi ile anlaşamayınca, bu sefer de 3’üncü şeridi güvenlik bariyeriyle ulaşıma kapattı.

Akbulut yola, "Bu cadde tapulu arazim olduğundan kapatılmıştır" yazılı tabela da koydu.

İbrahim Akbulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, tapulu arazisine Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılında 4 şeritli yol yaptığını belirtti.

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesini, arazisini izinsiz kullandığı için mahkemeye verdiğini ve açtığı davayı kazandığını anlatan Akbulut, mahkeme kararına rağmen Büyükşehir Belediyesinin kendisiyle anlaşma yoluna gitmediğini, yolu kullanmaya devam ettiğini söyledi.

Yol olarak kullanılan arazisine 2006 yılından bu yana Maliye Bakanlığının 95 bin lira vergi borcu çıkardığını anlatan İbrahim Akbulut, "Araziyi belediye kullanmasına rağmen, Maliye bana vergi borcunu ödeme emri gönderdi. Yani arazi benim, vergi borcu benim, kullanan belediye" dedi.

'BİR AY İÇİNDE ANLAŞMA OLMAZSA...'

Akbulut, Büyükşehir Belediyesine konu hakkında defalarca dilekçe ile başvurduğunu, ancak arazisinin kullanılmaya devam edildiğini bildirerek, şöyle devam etti:

"Büyükşehir Belediyesi, mahkeme kararı ve dilekçelerime rağmen kullanmaya devam edince, 17 ay önce uyarı amaçlı yolun 2 şeridini trafiğe kapattım. Buna rağmen 17 aydır belediyeden kimse gelip benimle anlaşma yoluna gitmedi. Şimdi yolun 3’üncü şeridini de kapatıyorum. Eğer bir ay içinde anlaşma olmazsa, davulla zurnayla yolu tamamen trafiğe kapatacağım."

İbrahim Akbulut, "insanlık adına" yolun tamamını ulaşıma kapatmadığını ama bir süre sonra buna mecbur kalacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

AA

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bolu Dağı'nda ulaşıma sis engeli