Yolun ortasına muhtarlık ofisi!

İzmir'in Basmane semtindeki Faikpaşa Mahallesi'nde, Konak Belediyesi tarafından muhtarlık için yolun ortasına ofis yapılması şaşırttı

11 Ağustos 2015, Salı 11:49
A A
Yolun ortasına muhtarlık ofisi!

Konak Belediyesi tarafından, Basmane semtindeki Faikpaşa Mahallesi’ne muhtarlık için 967 Sokak'ta yolun üzerine beton döküp, prefabrik ofis yapıldı. Yolun ortasına yapılan muhtarlık ofisi, sadece çevrede yaşayan vatandaşları değil Faikpaşa Mahallesi Muhtarı Abbas Tunç’u da şaşırttı. Hem muhtar Tunç hem semt sakinleri "Muhtarlık binası daha uygun boş alana yapılabilirdi" dedi.

Yeni muhtarlık binası talebinin kendisinden geldiğini dile getiren Fakipaşa Mahallesi Muhtarı Abbas Tunç, "Aldığım 850 TL maaşın 450 TL’sini muhtarlık binasına kira olarak ödüyor, geri kalanla ailemi geçindirip çocuklarıma bakmaya çalışıyorum. Şehit Fethi Bey İlkokulu’nun çıkış kapısına yakın bir yerde, yolun ortasına beton dökülüp bina yapılmasını ben istemedim. Zaten sokağımızda bir trafik yoğunluğu var. Okul açıldığında trafik daha da karmaşa içine girecek" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.