Yüksekova'da PKK'lılar cami içinde bomba hazırladı!

Yüksekova'da PKK'lılar cami içinde bomba hazırladı!

Hakkari Yüksekova'da terör örgütüne yönelik operasyonun ardından devam eden arama ve tarama faaliyetleri esnasında teröristlere ait yeni görüntülere ulaşıldı. Teröristlerin, cami içinde yaptıkları silah bakımı ve el yapımı patlayıcı hazırlama anlarını kaydettikleri belirlendi

27 Nisan 2016, Çarşamba 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yüksekova'da devam eden arama ve tarama faaliyetleri sırasında ele geçirilen görüntülerde, aralarında 17 Nisan'da güvenlik güçlerine teslim olan "Botan Cizir" kod adlı Rıdvan İmrağ'ın da bulunduğu 6 teröristin Cumhuriyet mahallesindeki Ova Camisi'nde silah bakımı yapması yer alıyor. 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer44089","44089","201604","44089-451825.jpg","1", "0","PKK'lıların camide bomba yaptığı görüntüler");

Teröristlerin sürekli yer değiştirdiği, bazen camiyi bazen birkaç katlı binaları bazen de tek katlı binaları kullandığı dikkati çeken görüntülerde, 30 Mart'ta etkisiz hale getirilen eski Mehmetçik İlköğretim Okulu Müdürü "Kamuran" kod adlı Ahmet Akdeniz'in bazı örgüt üyelerine talimat verdiği görülüyor.

Kayıtlarda ayrıca 14 Nisan'da güvenlik güçlerine teslim olan 7 teröristten biri olan "Zinar" kod adlı Ömer Saraç'ın görüntüleri de bulunuyor.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasaklar, 1 Mart itibarıyla kalkar mı?