Yuttuğu bozuk para bağırsaklarında kaldı! Bekliyorlar çünkü...

Yuttuğu bozuk para bağırsaklarında kaldı! Bekliyorlar çünkü...

Samsun'da, elindeki madeni parayı yutan Göktürk Semih Erbil (8) hastanelik oldu. Röntgen filminde çocuğun bağırsağında kaldığı belirlenen bozuk para eğer doğal yoldan çıkmazsa operasyonla alınacak

09 Nisan 2019, Salı 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Samsun'un Atakum ilçesinde Göktürk Semih Erbil, evde kardeşiyle oyun oynarken elindeki madeni 50 kuruşu, istemeden yuttu. Çocuk, olayı anlattığı babası Erkut Ebil tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü. Burada çekilen röntgen filminde madeni paranın çocuğun bağırsaklarında olduğu belirlendi. Doktorlar, doğal yolla paranın çıkabileceğini belirterek çocuğu taburcu etti.

'KOLU ÇARPINCA PARA AĞZIMA KAÇTI'

Yaşadıklarını anlatan Göktürk Semih Erbil, "Ben parayı harçlığımdan kalan parayı kumbarama atacaktım. Kardeşimle oynuyorduk. Bu sırada koluma çarptı ve para ağzıma kaçtı. Ben de hemen babamın yanına geldim" dedi.

'ALLAH KORUDU'

Oğlunu madeni para yuttuğunu duyunca apar topar hastaneye götürdüğünü anlatan Erkut Erbil de "Allah’a şükür yine ucuz atlattık. Yemek borusuna değil de nefes borusuna gitseydi düşünemiyorum bile. Hastaneden dönerken gözlerim doldu. Çocuğumu o şekilde görmüş olmak çok kötü. Allah düşmanımın başına vermesin. Paranın operasyona gerek olmadan çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Tayfur KARA/SAMSUN, (DHA)

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları