Yüz için en uygun maske hangisi?

Herkesin cilt tipi farklıdır. Durum böyle olunca bir kişiye iyi gelen güzellik maskesi diğerine iyi gelmeyebilir. Bu nedenle cilt tipimizi iyi bilmeli ve kullandığımız maskelerin özelliklerini de ona göre seçmeliyiz. Hangi cilt tipine hangi maske uyar gelin birlikte öğrenelim.

21 Kasım 2021, Pazar 16:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PARLAK CİLT İÇİN

PARLAK CİLT İÇİN

Mat cilt tipine sahipseniz veya yaşlanma lekeleri ile mücadele ediyorsanız pul pul dökülmeye odaklanmak isteyeceksiniz. Pek çok kimyasal peeling ürünü olmasına rağmen, genellikle meyve enzim bileşenleri en basit ve en etkili olanlardır. Meyve enzimleri papayada bolca bulunur, bu nedenle papaya bazlı bir maske sizin için iyi bir tercih. Ek olarak glikolik asit, laktik asit ve retinol cildinizin parlamasına yardımcı olabilir.

KURU CİLTLER İÇİN

KURU CİLTLER İÇİN

Kil gibi maddeler cildinizi yalnızca daha fazla kurutur. Bu nedenle detoks ürünleri aramak yerine gliserin, hyaluronik asit ve aloe vera gibi nemlendirici bileşenlere odaklanın.

SIKILAŞTIRMAK İÇİN

SIKILAŞTIRMAK İÇİN

Sıkılaştırma ve tonlama hedefi için, kolajeni sabitlemede ve sıkılaştırmada önemli bir yardımcı olan yüksek düzeyde C vitamini içeren maskeler aramalısınız. Ek olarak, yosun gibi bileşenler cildi güçlendirmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olabilir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN

YAĞLI CİLTLER İÇİN

Cildinizin iyi bir temizliğe ihtiyacı varsa, kil ve kömür gibi detoksifikasyon ajanlarını düşünün. Eklenmiş botanik içerikli formüller bulmaya çalışın; çünkü bu, kilin bazen emdiği hidrasyonu geri kazanmaya yardımcı olabilir. Bu formüller, çoğumuzun muzdarip olduğu siyah noktalar için de uygundur.

SİVİLCEYE MEYİLLİ CİLTLER İÇİN

SİVİLCEYE MEYİLLİ CİLTLER İÇİN

Salisilik asit gibi beta hidroksi asitler yağda çözünür, bu nedenle yağlı cilt tiplerinde sivilceleri tedavi edebilirler. Yağ bezlerinde yoğunlaşan bu özel asit, ölü deri hücrelerini pul pul dökerken fazla yağı uzaklaştırır. Bazı cilt tipleri salisilik aside duyarlıdır ve bu durumda laktik veya glikolik asit gibi bir alfa hidroksi asit öneriyoruz.

TAHRİŞ OLMUŞ CİLTLER İÇİN

TAHRİŞ OLMUŞ CİLTLER İÇİN

Göreviniz tahriş olmuş cildi yatıştırmak ve sakinleştirmekse papatya, salatalık, yulaf ve aloe vera içeren cilt bakım formülleri veya ev yapımı maskeler kullanabilirsiniz. Kalendula da harika bir yatıştırıcı ajandır. Ek olarak, hyaluronik asitler ve hindistancevizi yağı yardımcı olabilir. Bazı dermatologlar, kızarıklığı ve hassas cilt veya rozaseanın etkilerini azaltmaya yardımcı olabilecek B3 vitamini, diğer adıyla niasinamidi önermektedir.

HİPERPİGMENTASYON İÇİN

HİPERPİGMENTASYON İÇİN

Lekeleriniz varsa veya cilt tonunuz eşit değilse, yosun veya spirulina içeren bir formül kullanın. Bu formül bir kabuk görevi görür. C vitamininden elde edilen spirulina ve yosun hiperpigmentasyonla savaşır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzun yüze hangi saç kesimi modelleri gider? Uzun yüze hangi saçlar yakışır?