Yüz masajı nedir? 6 kolay adımda yüz masajı

Zaman akıp gidiyor. Zamana ne göz kapaklarımız, ne dudak üstü çizgilerimiz ne de alnımız karşı koyabiliyor. Instagram'ın ve her mahallede bir estetik kliniğin bulunduğu bir dünyada her tür kırışıklık ve sarkmanın çözümü olsa da da neden para harcamayacağımız yöntemleri denemeyelim ki? Estetiksiz yöntemler var, var olmasına ama bu yöntemlerin tek bir şartı var, düzenli uygulamak. Muhteşem çene hattınızı kendi eseriniz yapabilecekken neden binlerce lira dökesiniz. Yüz masajı ise kendi kendinize uygulayabileceğiniz estetiksiz gençleşme yöntemleri arasında en kolay uygulananı. İşte 6 kolay adımda yüz masajı!

02 Mayıs 2020, Cumartesi 17:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yüz masajı nedir?

Yüz masajı nedir?

Yüz masajı, kaslarımızı rahatlatarak gün içinde gerginlikle çattığımız kaşlarımız veya kırıştırdığımız alnımızdaki çizgilerin oluşumunu azaltıyor. Kan dolaşımını artırıyor ve lenfatik drenaj oluşumunu engelleyerek yüzümüzdeki şişliği azaltıyor. Aynı zamanda kolajen ve elastin üretimini de uyararak daha sıkı bir cilt elde etmemizi sağlıyor.

Dikkat edilmesi gerekenler

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Yağ, jel, krem ya da serum gibi ürünler kullanarak cildinizi daha kaygan hale getirebilir ve masaj için her ne kullanıyorsanız onun cildinizde kolayca hareket etmesini sağlayabilirsiniz. 
  • Her ne kadar çoğu kişi ilk uygulamadan sonra bile yüzlerinde canlanma gördüklerini söylese de cerrahi bir işlem olmadığından istediğiniz sonucu elde etmeniz için düzenli uygulamalı ve sabretmelisiniz. 

Nasıl yapılır?

Nasıl yapılır?

  • Aynanın karşısına geçin. Cildinizin temiz olduğundan emin olun. Bir masaj yağını avucunuza dökün ve yüzünüze sürün. Masajı uygulamaya başlarken dirseklerinizi destek alabileceğiniz bir yere dayayın ve yumruk yaptığınız ellerinizi yanaklarına yaslayarak 5 dakika boyunca bekleyin. Bu uygulamanın sonucunda kaslarınız gevşemiş olacaktır.
  • Daha sonra yumruk halindeki ellerinizi alın bölgenize yaslayın. Parmak kıvrımlarınız saç çizginize denk getirerek boynunuza doğru gererek hafifçe bastırın. Ellerinizi birbirine kenetleyin ve baş parmaklarınızı düz tutun. Ardından yanaklarınızı kulaklarınızın olduğu yöne doğru gerin ve boynunuza doğru indirin. Bu hareketi yüzünüzün her iki tarafına da 2 kez uygulayın.

  • Ellerinizi yumru yaparak eklemlerinizi kaşlarınızın üstüne denk getirerek saç diplerinize doğru sürükleyin ve hafif yana kaydırarak aşağı doğru gerin. Böylece alın bölgenizin tamamına masaj uygulamış olacaksınız.
  • Ellerini yumru yaparak bu sefer kaşlarınızın üzerine koyun. Ve şakaklarınıza doğru hafifçe gerin.

  • Devamında gıdı bölgenize ellerinizi götürerek boynunuza doğru deriyi hafifçe itmelisiniz. Bu hareketi 7-8 ke uygulamanız yeterli.
  • Masajının son hareketi ise avucunuzu açarak parmaklarınızı alnınızdan köprücük kemiklerinize kadar nazik hareketlerle çekiştirmek. Masajının etkisini göstermesi için haftada 1 kez yapılması öneriliyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Genital bölge temizliğinde dikkat edilecek 9 kural