Yüz naklinin ardından ilk duş

Yüz naklinin ardından ilk duş

Türkiye'nin ilk tam yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar, dün ilk kez katı gıda almaya başladı. Bugün 14 günün ardından yüzü hariç banyosunu da yapan Acar'ın ilk tıraşı ise pazar günü hastane berberi tarafından doktor kontrolünde gerçekleşecek

03 Şubat 2012, Cuma 20:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 14 gün önce tam yüz nakli ameliyatı başarıyla gerçekleşen Uğur Acar’ın ilk katı gıdayı aldığı belirtildi. Uğur Acar’ın refakatçisi 22 yaşındaki Ali Acar, kardeşinin 2 günden beri katı gıda ile beslenmeye başladığını belirterek, "Uğur’un morali çok yükseklerde. Yüzündeki ödem de çok çok azaldı.

13 gün boyunca sıvı gıdalarla beslenen kardeşim dün ilk katı gıda yemeğini yedikten sonra kendisine geldiğini söyledi. Bugün haşlanmış tavuk, makarna, elma kompostosu ve ekmek yedi.

Yemeğin ardından benim de yardımımla yüzüne su değdirmeden duşunu aldı" diye konuştu. Kardeşi ile odada zaman zaman yürüme egzersizleri yaptığını da söyleyen Ali Acar, kardeşinin bir an önce sağlığına kavuşmak için dua ettiğini aktardı. Uğur Acar’ın ilk tıraşının ise büyük ihtimalle pazar günü hastane berberi tarafından yapılacağı ifade edildi.

Ömer ERDEM/ ANTALYA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladı