'Yüzen ahır'dan denize düşen dana kanalizasyonda bulundu!

'Yüzen ahır'dan denize düşen dana kanalizasyonda bulundu!

Balıkesir'in Bandırma ilçesine 15 gün önce gelen ve 'yüzen ahır' diye tabir edilen Zein-1 isimli hayvan nakliye gemisinden tahliye sırasında denize düşüp kanalizasyona giren dananın yakalandığı görüntüler ortaya çıktı

03 Nisan 2018, Salı 15:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Panama bandıralı ‘Zein 1’ isimli canlı hayvan gemisi (yüzen ahır), 15 gün önce, Brezilya’dan getirdiği 8 bin 300 baş besilik dana ile Çelebi Bandırma Limanı’na demirlemişti.

'Yüzen ahır' olarak da bilinen 163 metre uzunluğundaki 1568 grostonluk gemisinden kamyonlara bindirilen hayvanlar, çeşitli illere sevk edilmişti.Hayvanların indirilmesi sırasında gemiden denize düşüp kanalizasyona giren dananın yakalandığı görüntüler ortaya çıktı.
 

BOĞULUP TELEF OLDUĞU SANILIYORDU


Boğulup telef olduğu sanılan dananın Balıkhane önünde denize açılan kanalizasyona girdiği saptandı, yakalamak için çalışma başlatıldı.Bir görevli kanala girip dananın ayağını iple bağladıktan sonra denize doğru çekerek dışarıya çıkardı. Denizde yüzen dana, çekilerek merdivenlerden rıhtıma çıkarıldıktan sonra limana ait bir römorkörle kaçtığı rıhtıma geri götürüldü.

O anlar, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çok yüksek riskli ildeki otelde 'pes' dedirten parti görüntüleri