Yüzüklerin Efendisi ile ilgili daha önce duymadığınız 7 bilgi

Efsaneleşen Yüzüklerin Efendisi serisi, sinema tarihinin en çok izlenen filmlerinden biri. Etrafınızdaki insanları düşündüğünüzde Yüzüklerin Efendisi'ni izleyip de sevmeyen yoktu herhalde. Yüzüklerin Efendisi'ne dair ilginç bilgileri derledik. İşte Yüzüklerin Efendisi ile ilgili daha önce duymadığınız 7 bilgi!

18 Temmuz 2020, Cumartesi 20:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Liv Tyler'ın takma kulakları erimiş

Liv Tyler'ın takma kulakları erimiş

Liv Tyler (Arwen) kendisi için yapılan prostetik kulakları arabasında unutup erimelerine neden olmuş. Çekimlerin bir kısmını bu hatası yüzünden kulaklarını saçlarıyla kapatarak tamamlamak zorunda kalmış.


Yüzüklerin Efendisi Bakanlığı

Yüzüklerin Efendisi Bakanlığı

Çekimlere ev sahipliği yapan Yeni Zelanda Hükümeti Lord Of The Rings Bakanlığı kurmuş. Film çekimleri Yeni Zelanda ekonomisine $200,000,000 katkı sağlamış. Yeni Zelanda hükümeti bu filmin getirilerini devletin yararına kullanmak adına Lord Of The Rings Bakanlığı açmış.

O aslında en uzunları

O aslında en uzunları

Kralın Dönüşü’nde oyuncular arasından en uzun boylu kişi ise aslında bir cüce olan Gimli’yi oynayan John Rhys-Davies.


Üç film toplamda 16 ayda çekilmiş

Üç film toplamda 16 ayda çekilmiş

Üçlemedeki tüm filmlerin çekimleri aralıksız yapılmış. Yani her filmin çekimleri için ayrı zaman aralıklarında programlar yapılmamış, üçlemenin çekimleri tek bir filmmiş gibi davranılmış. Böylelikle çekimlerin tamamı 16 ay sürmüş.O sahne gerçekmiş

O sahne gerçekmiş

Hobbitlerin yuvası olan Çıkın Çıkmazı’nda Gandalf’in avizeye çarptığı sonra da geri dönüp kafasını vurduğu sahne aslında gerçekten yaşanmış! Fakat Sir Ian McKellin çekime devam etmiştir.

Viggo Mortensen'in cesareti

Viggo Mortensen'in cesareti

Viggo Mortensen’in dublör sahnelerinde bizzat kendisi oynamıştır. Kullanacağı kılıçların güvenilir olan kauçuk kılıçlar değil, gerçek çelik olması için çok ısrarcı olmuş. Ayrıca Yüzük Kardeşliği filminin çekimleri sırasında Viggo Mortensen düşerek ön dişini kırmış, set ekibinin tüm baskılarına rağmen dişini yapıştırıcı ile sabitleyip filmin çekimlerini tamamlamıştır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'The Crown' dizisinden almamız gereken 5 hayat dersi