Yüzüklerin Efendisi'nin Saruman'ı öldü

Yüzüklerin Efendisi'nin Saruman'ı öldü

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Yüzüklerin Efendisi serisinin efsane oyuncularından Christopher Lee hayata veda etti

11 Haziran 2015, Perşembe 15:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Solunum güçlüğü ve kalp yetmezliği şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırılan Yüzüklerin Efendisi serisinin efsane oyuncu Lee, geçtiğimiz Pazar sabahı Londra’da bulunan Chelsea ve Westminster Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

Ünlü aktörün ölüm haberi, 50 yıldır evli olduğu eşinin isteği üzerine önce aile üyelerini bilgilendirmek amacıyla basından saklandı.

1922 doğumlu İngiliz aktör 1957 yapımı The Curse of Frankenstein filminden sonra tanınmaya başlandı. Özellikle korku filmleri, Frankeştayn ve Drakula rolleri ile ünlendi. Genellikle mistik ve karanlık rolleri canlandırmış , kariyerinde çok film olmasına rağmen Drakula'nın çeşitli seri filmleriyle ünlenmiş ve en fazla takdir edilen Drakula karakterinden birisi olmayı başardı.

2001 yapımı Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, 2002 yapımı Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ve 2004 yapımı Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmlerinde Saruman; 2002 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı ve 2005 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı filmlerinde Kont Dooku rolleri sinema tarihinde efsaneleşmesini sağladı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başarılı ülkelerde vaka sayısında önemli artış