Zabıtaya pompalı tüfekle direndi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait ve 27 yıldır kiralık olarak işletilen tesisi, yol çalışmaları nedeniyle yıkmak istenince tesis sahibi, pompalı tüfekle rastgele çevre ateş ederek yıkıma direndi

A A
Zabıtaya pompalı tüfekle direndi

Edinilen bilgiye göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerine bağlı yıkım ekipleri, Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde Adnan Menderes caddesi üzerinde bulunan Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait tesisi yol çalışması nedeniyle yıkmak istedi.

27 yıldır düğün salonunu ve kafeterya işleten Fatma Yılmaz’ın (64) eşi Fikri Yılmaz (64) zabıta ekipleriyle yıkım öncesi sözlü olarak tartıştı.

Daha sonra tesiste bulunan 2 adet pompalı tüfeği alarak çatıya çıkan Yılmaz, rastgele etrafa ateş etmeye başladı. Tüfeklerden çıkan 2 mermi zabıta aracına isabet etti.

Polis 1.5 saatte ikna etti

Olay yerine Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile Çevik Kuvvet ekipleri çağrıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Adnan Menderes Caddesi trafiğe kapatıldı. Polise 1.5 saat direnen Yılmaz, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Tesislerin işletmecisi Fatma Yılmaz, 1987 yılında belediyenin açtığı ihale ile tesisleri aldıklarını söyledi. Yıkım kararının kendilerine ulaşmasının ardından mahkemeye itirazda bulunduklarını belirten Yılmaz, eşinin akciğer kanseri tedavisi gördüğünü ileri sürdü. Olay nedeniyle yıkım başka bir tarihe ertelendi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Reyhanlı'da patlama