Zambiya şişme bebeklere savaş açtı

Zambiya hükümeti, yerel cinsellik mağazalarına gelen şişme bebeklere karşı mücadele sözü verdi

13 Mart 2018, Salı 21:01
A A
Zambiya şişme bebeklere savaş açtı
South China Morning Post’un haberine göre Zambiya Ulusal Rehberlik ve Din İşleri Bakanı Godfridah Sumaili, şişme bebeklerin satışı ve kullanımının yasa dışı olduğunu belirtti.

5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ


Bakana göre şişme bebekler, müstehcen malzemelerin veya nesnelerin üretimi, bulundurulması, ithal edilmesi, satılması ve gösterilmesi yasak kapsamına giriyor. Bu yasağın ihlali, 5 yıla varan hapis cezasını öngörüyor.

'HEM ERKEK HEM DE KADINLAR İÇİN AHLAK DIŞI'


Şişme bebeklerin Zambiya gelenek ve ilkelerine aykırı olduğunu söyleyen Sumaili, “Tanrı erkek ve kadını cinsel tatmin için yarattı ama bunu, cansız nesneler yardımıyla yapmak hem erkek hem de kadınlar için ahlak dışı. Gelin yabancı görüş ve deneyimleri benimsemeyelim” dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturma açtığı belirtilirken South China Morning Post muhabiri, Zambiya’nın başkenti Lusaka’da şişme bebeklerin satıldığı tek bir mağazası bulamadığını aktardı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.