Zeki Müren çıkışı ile ses getiren Özdemir Erdoğan'dan açıklama

Özdemir Erdoğan'ın önceki gün yayınlanan röportajı çok ses getirdi. Ancak Özdemir Erdoğan, Zeki Müren hakkında yaptığı açıklamalar sonrası yine sosyal medyada haksız eleştirilere maruz kaldığını belirtti. "Bunların hangi merkezlerden yönetildiğini çok iyi biliyorum. Fanatiklere ve trollere cevap vermek istiyorum" diyen sanatçı, açıklamada bulundu.

10 Mart 2021, Çarşamba 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Daha önce Zeki Müren için "Onu izleyen küçük erkek çocukları travmalar yaşadı” iddiasında bulunan Özdemir Erdoğan, iddiasının arkasında olduğunu söyleyerek, "Eğer Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT’ler nereden çıktı?" çıkışını yapmıştı.

Erdoğan, yaptığı açıklamalar sonrası 'haksız eleştiri'lere maruz kaldığını belirterek, Günaydın'dan Tuba Kalçık'a konuştu.

Birincisi, 'Zeki Müren ölmüş neden arkasından konuşuyorsun?' diyenlere tarihe bakmalarını öneririm. Eğer ölülerin arkasından yorum yapılmasaydı, eleştiride bulunulmasaydı, tarih yazılamazdı.

İkincisi 'Bülent Ersoy'u niye böyle eleştirmiyorsun?' diyorlar. Ben daha önce de söyledim; Ersoy cinsel tercihini yaptı ve kadın olmayı seçti. Zeki Müren kadınsıydı, Bülent Ersoy ise kadın oldu. Cesaretinden dolayı Ersoy'u ancak tebrik ederim. Bugünün koşullarında kendisi istese anne olma şansına bile sahip. Bunu da görmek gerekiyor. 8 Mart Kadınlar Günü haftasında kadınlara olan saygımı bir kere daha söylemek isterim.

Üçüncü olarak 'Keman Öğretmeni' şarkısı üzerinden çirkin ifadeler kullananlar var. Bu şarkı Türkçe sözlü yabancı müziktir. Orijinali İtalyanca olan şarkının sözlerini Ali Kocatepe yazmıştır. Ben sadece yorumladım. Unutmayalım ki her şarkı 3-4 dakika süren bir tiyatrodur. Şarkıları gerçek hayat gibi algılamamalı. Bu yanlış olur.

Son olarak da 'Zeki Müren'e eleştirilerinden dolayı yargılanmalı' diyenler var. Bunu söyleyenler daha bir süre önce 'Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın' diyenlerle aynı kişiler. Ne ilginç değil mi?

Sanatçıya göre yargı dağıtıyorlar, düşünce olarak bana yakınsan ne dersen de, yargılanma ama bana uzaksan yargılan. İkiyüzlülükten başka bir şey değil bu tavırları. Bunların kamuoyunda hiçbir itibarı yok. Bana cevap veremedikleri için ancak küfür ediyorlar. Çünkü tabularına dokunduğum için çaresizce çırpınıyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (10 Mart 2021)