Zengin görünmek için nasıl giyinmeli? Zengin görünmek için 10 ufak ipucu

Zengin görünmek için nasıl giyinmeli? Valla hepimiz seviyoruz zengin görünmeyi. Burada bahsettiğimiz şey elbette fakir olup zengin görünmek değil, kaliteli görünmek. Giydiğinizde sizi zengin gösteren kıyafetlerden bahsediyoruz. Karşı tarafa 'giyimime ve görünümüme özen gösteriyorum', 'karşımdakini önemsiyorum' mesajını vermek. Bu nedenle zengin görünmek için nasıl giyinmeli diye düşünerek alışveriş yapıyoruz. Bunu yaparken de minimum para harcamaya çalışıyoruz. Buyrun, zengin görünmenin yolları!

02 Aralık 2020, Çarşamba 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. En az 3 bedeni deneyin

1. En az 3 bedeni deneyin

Zenginliğin göstergesi; belli markalar, kumaşlar veya tarz değildir. Aksine zenginliğinizi tam üzerinize oturan kıyafetlerle gösterirsiniz. Eğer zengin görünmek istiyorsanız giydiğiniz kıyafetlerin sizin için özel yapılmış gibi vücudunuza tam oturması gerekir. Resmi olsun ya da olmasın kıyafetlerin vücudunuza tam oturması ve fiziğinizi öne çıkarması gerekir. Büyük mağazalarda bedenler genellikle kumaştan kumaşa göre değişir. Aynı beden iki pantolon birbirinden son derece farklı olabilir. Vücudunuza en iyi olan pantolonu bulmak için en az üç farklı beden deneyin. Vücudunuza tam oturacak kıyafet bulabilmek için alışverişe ekstra zaman ayırın. Denediğiniz gömlek, etek ya da pantolon üzerinize tam olmuyorsa onu almayın.

2. Doğal kumaşlar tercih edin

2. Doğal kumaşlar tercih edin

Mümkün olduğunca doğal materyallerden üretilmiş kumaşları tercih edin. Kıyafet alırken etiketleri kontrol edin ve sentetik kumaşlardansa pamuk, kaşmir, ipek, keten ve yünlü kumaşları seçin. Farklı kumaşların kullanıldığı kıyafetler seçiyorsanız da bu kumaşların doğal ipliklerden yapıldığından emin olun. Hatta, pahalı kumaşlardan alın ve kendi kıyafetinizi kendiniz dikin.

3. Yıkama talimatlarına uyun, kuru temizleme kullanın ve üşenmeden ütü yapın

3. Yıkama talimatlarına uyun, kuru temizleme kullanın ve üşenmeden ütü yapın

Güzel kıyafetlerinizin olması güzel bir şey ama özen gösterdiğiniz kıyafetlerinizin olması çok daha güzel bir şeydir. Kıyafetlerinizi etiketteki talimata göre yıkayın ve kıyafetlerinizin ömrünü uzatmak için her zaman askıda kurutun. Kaliteli kumaşlarınızı kuru temizlemeciye verin ve kıyafetleriniz giymeden önce ütüleyin. Belli kıyafetleri ne kadar çok yıkarsanız o kadar çok eskir. Kıyafetlerinizi ütüleyin ve özenle katlayın, böylece onları sürekli yıkamanıza gerek kalmaz. Yün, kadife ve ipek kumaşlardan yapılmış kıyafetleri kuru temizlemeye verin. Pamuk ve kaşmirden yapılmış kıyafetleri ise evde yıkayabilirsiniz.

4. Yağmurda kalmış kedi gibi görünmek istemezsiniz

4. Yağmurda kalmış kedi gibi görünmek istemezsiniz

Kıyafetlerinizde akıllı tercihler yapmak yetmiyor, aynı zamanda hava koşullarına uygun da giyinmelisiniz. Yağmura uygun olmayan kıyafetlerinizle yakalanmayın ve içinde bulunduğunuz mevsime göre ani hava değişimlerine her zaman hazırlık olun.

5. Anahtar nokta aksesuar

5. Anahtar nokta aksesuar

Uygun takıyı seçmek zorlu bir görevdir. Biraz fazla göze batarsa sizi “zengin” gösterir ama işin dozunu kaçırırsanız “görgüsüz” olursunuz. Süslü ve gösterişli takılardansa sadeleri tercih edin. Birkaç parça şık takı takmak görünümünüze şık bir dokunuş getirebilir. Gerçek takılara gücünüz yetmiyorsa klasiklerden vazgeçmeyin. Pahalı markaların gösterişli saatlerini takmaktansa daha basit, sade ve göze çok batmayan siyah deri kayışlı bir saat kullanın. Sahte incileri tespit etmek zordur. Bu nedenle bütçenizi aşan elmas kolye yerine bunları kullanabilirsiniz.


 6.Açık renkler

6.Açık renkler

Çoğu insan günlük hayatında pratik olduğu için koyu renkler giymeyi tercih eder. Koyu kıyafetler üstünüze bir şey dökerseniz veya yolda yürürken bir araba size çamur sıçratırsa bunu belli etmez. Fakat biz buraya pratik olmak için gelmedik, biz buraya zengin bir görünüme sahip olmak için geldik. Açık renkli kıyafetler daha lüks, elegan ve asil gözükür. Kraliyet ailesinin neden sürekli açık renkler giyindiğini düşünün. Çünkü onların pratik olmaya ihtiyacı yok.

7.Klasik parçalar

7.Klasik parçalar

Lüks gözükmenin anahtarı zamansız bir stile sahip olmak ve bazı klasik parçalara yatırım yapmaktan geçer. Trendler gelir ve geçer, ama kaşmir ceketler, trençkotlar ve kalem etekler her zaman tarz olarak kalır. Bu parçaları alırken hiçbir masraftan kaçınmayın, düzgün kesimleri ve kaliteli kumaşları tercih edin. Ceket seçerken siyah, bej veya camel gibi sert ve klasik renkleri seçin.

 8.Görünmez iç çamaşırı

8.Görünmez iç çamaşırı

İnsanlar iyi bir kalitedeki süslü iç çamaşırlarını her gün giyerlerse bunun kendilerini daha hoş göstereceklerini ve özgüvenli hissettireceklerini düşünürler. Bu düşünceyle ilgili yanlış olan şey şu: süslü iç çamaşırları her gün giymek için uygun değildir. Süslü iç çamaşırları rahat veya destekli değildir. Onlar sadece yatak odasında güzel gözükmenizi sağlar. Gündelik iç çamaşırı olarak dikişsiz çamaşır ve düz bir destekli sütyeni tercih edin. Kıyafetlerinizin altı ne kadar kusursuz gözükürse, dışı da o kadar kusursuz gözükür.


 9.Bluz ve gömlek eteklerini göstermeyin

9.Bluz ve gömlek eteklerini göstermeyin

Pantolonunuzun içine soktuğunuz bir bluz her zaman daha tamamlanmış bir görüntü oluşturur Bu yüzden acilen üzerinize bol gelen hippi modellerinden kaçınıp gündelik görünümünüze geri dönmelisiniz.

  10.Uzun görünün

10.Uzun görünün

İnsanlar bilinçaltına bağlı olarak uzun boyu otoriteyle bağdaştırarak liderlerde uzun boylu olma özelliğini arıyorlar. Bu nedenle sizi uzun boylu gösteren kıyafetler seçmeniz önemli.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlülerden kopya çek: Siyah boğazlı kazak nasıl kombinlenir?