ZTE hisseleri bir günde %15 arttı

Amerika tarafından uygulanan ambargonun kaldırılması ile birlikte rahat bir nefes alan ZTE’nin hisseleri yeniden yükselişe geçti

18 Temmuz 2018, Çarşamba 22:49 Son Güncelleme:
A A
ZTE hisseleri bir günde %15 arttı

Bildiğiniz gibi ABD ile ters düşen ZTE, Amerika’da uygulanan ambargo nedeniyle iflasın eşiğine geldi. Amerikan hükumeti ile arayı düzeltmek için elinden geleni yapan şirket, sonunda Amerika’daki yasağı kaldırmayı başardı. Ancak Çinli telefon üreticisinin yasağı kaldırmak için tüm yönetici kadrosunu kovması ve 1.4 milyar dolar ceza ödemesi gerekti.

Yaşanan bu krizin şirkete faturası son derece ağır olsa da, yasağın kaldırılması ile birlikte şirket toparlanmaya başladı. Çinli telefon üreticisinin hisseleri yasağın kalkmasının ardından bir günde yüzde 15 yükseldi.

Resmi Weibo hesabı üzerinden bir açıklama yayınlayan Çinli telefon üreticisi, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen önlerinin açık olduğuna vurgu yaptı. Şirketin hisseleri yeniden yükselişe geçmiş olsa da yaşanan bu olayın etkisi uzun süre hissedilecek. Şirketin yılın ilk yarısın 1.3 milyar dolar zararla kapatması bekleniyor.

Xiaomi Mi Max 3 resmi görselleri yayınlandı


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 15 maddede dijital tehlikelerden korunma yolları