Zuhal Topal o sözlerle kimi kastetti?

İzdivaç programlarıyla ilgili bir yazısından dolayı  Esra Erol'dan teşekkür telefonu geldiğini, Zuhal Topal'dan ise ilginç bir hamle geldiğini söyleyen Milliyet gazetesi Ali Eyüboğlu Zuhal Topal'a meydan okudu

25 Şubat 2017, Cumartesi 13:41
A A

Televizyonlardaki evlilik programları tartışılmaya devam ediliyor. Milliyet gazetesinin yazarı Ali Eyüboğlu da köşesinde bugün bunu yazdı. Eyüboğlu’nun yazısı şöyle:

İzdivaçların perde arkası araştırılsın” yazım bir hayli yankı uyandırdı. Aynı gün Esra Erol, “Bütün duygularıma tercüman oldu” deyip, ATV ekranında yazım için bana teşekkür etti. Zuhal Topal’dan ise ertesi gün ilginç bir hamle geldi. Fanları, sosyal medya hesaplarından bana o yazıyı Esra Erol’un yazdırdığı iftirasını atarken Topal da canlı yayında 21 yaşındaki gencecik masum kız (Hanife) ile uğraşanları önce kınadı, sonra Allah’a havale etti. Topal, ardından önce kaş göz, daha sonra sağ eliyle yazma işareti yapıp, “Biz biliyoruz onu yaptıranı. Oyuna gelme” dedi.

HODRİ MEYDAN ZUHAL TOPAL!

HODRİ MEYDAN ZUHAL TOPAL!

Önce o sözlerle kastettiklerinin kimler olduğunu açıkla, sonra da iddianı ispatla. İddiasını ispat edemeyene ne derler bilirsin bizde. Zat-ı âliniz suya “bu” derken, ben gazetecilik yapıyordum. Siz 1976’da dünyaya geldiniz, bense 1979’dan beri gazetecilik yapıyorum.

Gerektiğinde kalemini kıran, ama satmayan bir kültürden geliyorum ve tertemiz bir mazim var. Bugüne kadar yaptığım haberler veya yazdıklarım yüzünden hiçbir mahkeme bana ceza vermedi.

Oysa sizin sunduğunuz programlara RTÜK’ün “yayıncılık ilkelerini ihlal”den kestiği cezaları yazmaya kalksam, bu sütunlara sığmaz.

İzdivaçların geneli için yaptığım eleştiriyi Esra Erol sahiplenirken sadece sizin bu denli hiddetlenmenizin bir sebebi olmalı.

O yazımdan bir gün sonra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programları için bin katı ağırını söyledi, sesiniz çıkmadı, çıkamadı…

Ve hepsinden önemlisi de şu:

Seyirciyi kandıran, insanları evlilikten soğutan evlilik programları için yolun sonu görünüyor. Çünkü TBMM, sonunda bu konuyu araştırmak için komisyon kurdu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.