2022 Dünya Kupası eleme grubundaki rakipler, Türkiye için ne dedi?

Türkiye, 2022 Dünya Kupası eleme grubunda Hollanda, Norveç, Letonya, Karadağ ve Cebelitarık'la eşleşti. 24-25 Mart tarihinde başlayacak olan maçlar öncesinde rakip takım teknik direktörleri ve kaptanları grubu değerlendirdi.

08 Aralık 2020, Salı 12:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Norveç teknik direktörü Stale Solbakken

Norveç teknik direktörü Stale Solbakken

Hırvatistan ya da Danimarka’ya denk gelsek daha iyi olabilirdi. Daha iyi ya da daha kötü bir kura da çekebilirdik. Hollanda çetin ceviz, zor bir rakip ama imkansız değil. Türkiye ise Jekyll ve Hyde (değişken, sağı solu belli olmayan). Letonya ve Karadağ deplasmanları zorlu geçer. Gerçekten heyecan verici karşılaşmalar olacak.

Letonya teknik direktörü Dainis Kazakevics

Letonya teknik direktörü Dainis Kazakevics

Biz tarihsel olarak Türklere ters gelen bir takımız. Bu geleneği devam ettirmek görevimiz olacak. Maçlar hangi koşullarda ve ne zaman oynanacak, bunlar da belirleyici olacak. Türkiye Milli Takımı’nın kendi sahasındaki maçlarda oluşan o atmosfer olacak mı, olmayacak mı, biz oradaki maça hangi şartlarda çıkacağız bunlar da önemli. Güçlü takımların olduğu bu grupta her maç elimizden geleni yapacağız.

Karadağ teknik direktörü Faruk Hadzibegic

Karadağ teknik direktörü Faruk Hadzibegic

Grubu birinci ya da ikinci sırada bitirmeyi hedefliyoruz. Peşinen hiçbir rakibe boyun eğmek istemiyoruz. Grup çok güçlü ama ilk iki sıra hedefimiz bence mantıklı. Hollanda, Türkiye ve Norveç favoriler olarak gösteriliyor. Biz de sürpriz yapmak için buradayız ve elimizden geleni yapacağız. Norveç İngiliz mantalitesiyle oynuyor. Türkiye de ters bir ekip. Hollanda, içlerinde saf futbol oynayan tek ekip.

Hollanda teknik direktörü Frank De Boer

Hollanda teknik direktörü Frank De Boer

Türkiye bana göre uyuyan bir futbol devidir. Şimdilerde yeniden yükselişe geçtiler. Son Avrupa Şampiyonası elemelerinde son dünya şampiyonu Fransa karşısında 1 galibiyet, 1 beraberlik aldılar. Nasıl tutkulu olduklarını Galatasaray’da oynadığım zamanlardan biliyorum. Hollanda’da yaşayan Türk nüfus hesaba katıldığında belki de iki deplasman maçı oynayacağız. Türkiye ile deplasman maçımız seyircisiz olursa bu işimize gelir.


Cebelitarık kaptanı Roy Chipolina

Cebelitarık kaptanı Roy Chipolina

Cebelitarık için iyi bir kura. Önemli futbol ülkeleri ile aynı gruba düştük. Hollanda favori görünüyor. Bir sürü dünya yıldızı futbolcuyla karşılaşacağız. Bu tip maçlar her zaman hayalini kurduğumuz maçlardı. Mümkün olduğunca sıkı çalışıp kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Özellikle Hollanda, Türkiye ve Norveç karşılaşmaları bizim için çok zorlu sınavlar olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Menajerinden müjde! 'O takımdan gelen teklifi dinlemedi bile'