32 bin volt elektrik çarptı, hayatta kaldı!

32 bin volt elektrik çarptı, hayatta kaldı!

Antalya'da karayolu inşaatında çalışırken 32 bin volt elektriğe maruz kalan 19 yaşındaki Hasan Kayar, hayatta kalmasının mucize olduğunu söyledi

10 Kasım 2016, Perşembe 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Alanya karayolundaki inşaatta kalıp ustası olarak çalışan Hasan Kayar, 4 ay önce beton pompasının yüksek gerilim hattına değmesi sonucu 32 bin volt elektriğe kapıldı. Bir hafta yoğun bakımda tedavi gören Hasan Kayar hayata tutunmayı başardı.

Elektirik çarpmasının ardından 8.5 metre yükseklikten kepçe yardımıyla indirildiğini belirten Hasan Kayar, "Olay sırasında sağ elim ve her iki ayağımda patlama ve doku kayıpları oluşmuş. Sağ elim ve iki ayağıma bacaklarımdan alınan doku nakilleri gerçekleştirildi. Şu ana kadar 6 ameliyat geçirdim. 4-5 kez daha ameliyat olacağım" diye konuştu.


'MUCİZE BİR KURTULUŞ!'Hasan Kayar'ın tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, mucize denilecek bir kurtuluş yaşadığını söyledi.

Doç. Dr. Özlenen Özkan, "Gerçekleştireceğimiz operasyonlar ve fizik tedavi sürecinden sonra sağlıklı günlerindeki gibi olmasa da ihtiyaçlarını görebilecek hale gelecektir" diye konuştu.

Erol AKKIR / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmanlı'nın Balkanlar'daki mirası: Saraybosna