6 yeni film gösterimde

6 yeni film gösterimde

Sinemalarda bu hafta 4'ü yerli 6 yeni film vizyona girdi

05 Kasım 2009, Perşembe 11:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nahit Sırrı Örik’in aynı adlı romanından uyarlanan, Zeki Demirkubuz’un yönettiği ve senaryosunu yazdığı "Kıskanmak", bu hafta sinemaseverlerle buluşacak.

Görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen, sanat yönetmenliğini Nilüfer Çamur Giritlioğlu ve yapımcılığını Zafer Çelik ve Zeki Demirkubuz’un üstlendiği filmde, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer, Berrak Tüzünataç, Bora Cengiz, Hasibe Eren, Nihal Koldaş, Ferdağ Işıl, Mustafa Uzunyılmaz, Reyhan İlhan, Serdar Orçin, Rafi Emeksiz, Birsen Dürülü, Yeşim Gül, Şule Demirel, Can Anamur ve Hatice Aslan rol aldı.

MEZUNİYET


Aşk, cinsellik, eşcinsellik, bekaret, cinayet ve kader temalarının işlendiği "Mezuniyet" filmi, bugüne kadar Türkiye’de uzun metraj sinema filmi çeken en genç yönetmen Doğa Can Anafarta’nın elinden çıktı.

Bir mezuniyet balosu sabahı başlayıp, ertesi gün hayatları tamamen değişen gençlerin hikayesini anlatan "Mezuniyet", son yıllarda gençlerin hayatını en gerçek ve doğal haliyle anlatan bir film olarak yorumlanıyor. Yapımcılığını Hatay Tozkoparan, Selen Sevigen ve Batu Müftüoğlu’nun üstlendiği filmde, Gül Gölge Saygı, Aykut Oray, Billur Kalkavan, İlker Ayrık ve Haldun Boysan rol aldı.

İNCİR ÇEKİRDEĞİ


Selda Çiçek’in yönettiği ve Özgü Namal ile Derya Durmaz’ın başrollerini üstlendiği "İncir Çekirdeği", bu hafta gösterime girecek başka bir yerli yapım oldu. Yönetmen Selda Çiçek’in ilk filmi olan "İncir Çekirdeği"nin çekimleri, geçen yaz Mardin’de gerçekleştirildi.

Çiçek, Batman’da yaşanan gerçek bir hikayeden etkilenerek senaryoyu da kaleme aldı. Özgü Namal ve Derya Durmaz’ın yanında filmde Sevinç Erol, Nalan Başaran, Veysel Diker, Turgay Tanülkü, Barış Çakmak, Burcu Salihoğlu, Onur Dikmen, Makbule Sitare Akbaş ve Semanur Dönmez oynadı.

AŞK GELİYORUM DEMEZ


Yapımcılığını Tims Productions ve Sugarworkz’ın üstlendiği, yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı "Aşk Geliyorum Demez", Yeşilçam tadında bir aşk filmi olarak romantik sinemaseverleri salonlara çekecek.

"Türk İşi" romantik komedi olarak adlandırılan filmin çekimleri 5 hafta sürdü. Başrollerini Bergüzar Korel, Tolgahan Sayışman, Zeki Alasya, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Ömür Arpacı, Müfit Aytekin, Yılmaz Gruda, Hakan Bilgin, Kemal İnci, Yosi Mizrahi ve Sarp Apak’ın paylaştığı filmin senaryosu Murat Şeker ve Selami Genli tarafından yazıldı.

YASAK BÖLGE 9

Neill Blomkamp’ın yönettiği, Neill Blomkamp ve Terri Tatchell’in senaryosunu yazdığı "Yasak Bölge 9/District 9" adlı film, bu hafta gösterime girecek 2 yabancı filmden biri oldu.

Yapımcılığını ünlü yönetmen Peter Jackson’ın üstlendiği bilim kurgu filmde; Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt, Sylvaine Strike, Elizabeth Mkandawie ve John Summers rol alacak.

COCO CHANEL BEYAZPERDEDE

Audrey Tautou, Benoit Poelvoorde, Alessandro Nivola, Marie Gillain, Emmanuelle Devos, Regis Royer, Etienne Bartholomeus, Yan Duffas, Fabien Behar, Roch Leibovici, Jean-Yves Chatelais, Pierre Diot, Vincent Nemeth, Bruno Abraham-Kremer ve Lisa Cohen’ın rol aldığı "Coco Chanel’den Önce/Coco Before Chanel" adlı filmin yönetmenliğini Anne Fontaine yaptı.

Edmonde Charles-Roux ve Anne Fontaine’nin senaryosunu yazdığı filmde, yetimhanede başlayıp, kabare şarkıcılığına uzanan daha sonra da dünyanın en önemli modacısı olan Chanel’in masal gibi hayatı anlatılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzledikçe gaza geleceksiniz: Borsa ve para konulu 10 film