7 milyon kişiye kötü haber! SGK Başkanı açıkladı

Prim gün sayısını doldurduğu halde yaş beklediği için emekli maaşı bağlanmayan milyonlarca kişinin merakla beklediği "Erken emeklilik mümkün mü?" sorusuna yanıt, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı'dan geldi. Bağlı, "Yok arkadaşlar, vicdanen de olmaz" dedi

19 Ekim 2016, Çarşamba 14:33 Son Güncelleme:
A A
7 milyon kişiye kötü haber! SGK Başkanı açıkladı
Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle sohbet toplantısında bir araya gelen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Bağlı, 7.2 milyon kişinin erken emekli olmak için yaş beklediğini belirtti. Bağlı, bu kişilerin eski mevzuata göre emekli olmaları halinde kamuya 400 milyar lira ek yük geleceğini belirterek "Yok arkadaşlar, vicdanen de olmaz. 37 yaşında insanları emekli ettiler. 2006-2008 reformları yapılmasaydı yıllık sosyal güvenlik açığı 100 milyar lira olacaktı. Şimde 11 milyar lira civarında" dedi.

Hürriyet'ten Ayşe Alp'in haberine göre; İsveç'e gittiklerini belirten Bağlı "İddiayla söylüyorum, Türkiye sağlık sigortası paketinin genişliği ve derinliği açısından İskandinav ülkelerinin bile önünde. Bu bir Türk mucizesi" diye konuştu.

SON BAŞVURU 31 EKİM

Bağ-Kur prim borcu olanlar ile SSK prim borcu olan işverenleri kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması "fırsatından yararlanmaya" çağıran Bağlı, "Son başvuru tarihi 31 Ekim. Gelin son günü beklemeden başvurun. Özellikle peşin ödemelerde büyük avantaj sağlıyor; borcun anaparası üzerine enflasyonun yarısı kadar ilave ediliyor. Bugüne kadar 400 bin işveren 12 milyar liralık SSK prim borcunu; 160 bin esnaf da 800 milyon liralık Bağ-kur prim borcunu yapılandırmak için başvurdu" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yeni Peugeot SUV 2008’in Türkiye fiyatı açıklandı