ABD'de loto çılgınlığı: Büyük ödül 1.6 milyar dolara çıktı!

ABD'de Mega Millions isimli loto oyunu bir kez daha devredince büyük ödül 1.6 milyar dolara yani yaklaşık 9 milyar liraya kadar tırmandı. Bu ülke tarihinde bir şans oyununda verilen en yüksek ödül olacak

21 Ekim 2018, Pazar 11:59 Son Güncelleme:
A A
ABD'de loto çılgınlığı: Büyük ödül 1.6 milyar dolara çıktı!

ABD'de şans oyunu Mega Millions çılgınlığı devam ediyor. Türkiye'de çekilen Süper Loto ve Sayısal Loto benzeri bir şans oyunu olan Mega Millions'ta bu hafta da büyük ikramiyeyi kazanan çıkmayınca büyük ödül 1.6 milyar dolara kadar tırmandı.

BÜYÜK İKRAMİYE YİNE DEVRETTİ

Cuma günü yapılan çekilişte 280 milyon bilet satılmasına rağmen, 7, 15, 23, 53, 65 ve 70'ten oluşan şanslı numaraları kimse bilemeyince 1 milyar dolarlık büyük ödül önümüzdeki haftaya devretti.

Önümüzdeki hafta tahmini 1.6 milyar dolara (9 milyar lira) tırmanacak olan büyük ödül ABD tarihinin en yüksek ödül tutarı olacak. Daha önce rekor 1.56 milyar dolarla Ocak 2016'da çekilen Powerball'a aitti. Temmuz ayından bu yana devreden Mega Millions çekilişi son olarak Temmuz ayında California'da 11 kişilik bir ofis çalışanları grubuna çıkmıştı. Talihli grup toplam 543 milyon dolar kazanmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çıntar mantarına yoğun talep! Kilosu 20 ila 40 liradan satılıyor