Adebayor: "Neden bağış yapayım, virüsü ben mi getirdim?"

Adebayor, Afrika'nın önde gelen diğer yıldızları Drogba, Eto'o ve Mane gibi corona virüse yardım etmediği gerekçesiyle yapılan eleştirilere yanıt verdi. Adebayor, bağış yapmayacağnıı ve maaş kesintisine karşı olduğunu net bir şekilde anlattı.

23 Nisan 2020, Perşembe 16:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uzun süre Türkiye'de oynayan Emmanuel Adebayor, kariyerine Paraguay takımlarından Olympia'da futbol hayatına devam ediyor. Togolu oyuncu corona virüs nedeniyle henüz bir bağış yapmamış, ülkesi Togo'ya da bu süreçte bir yardımda bulunmamıştı.

Kendisini bu konuda eleştiren Togolulara sert çıkan Adebayor, Eto'o, Mane ve Drogba ile karşılaştırılmasının da gereksiz olduğunu söyledi.

Adebayor, "Beni Eto'o ve Drogba'yla kıyaslayıp, neden şimdiye dek bir yardım vakfı kurmadığımı ya da neden bağış yapmadığımı soranlar için üzgünüm. Ben Eto'o ya da Drogba değilim. Ben Emmanuel Sheyi Adebayor'um ve her zaman istediğim gibi davranacağım. İstediğimi yiyip, canımın istediğini yapıyorum. Togo'da bağış yapmadığım için eleştirenler oluyor. Bazıları ülkeye virüsü benim getirdiğimi sanıyor herhalde. Bu ülke böyle işte" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER UEFA, 676 kulübe toplam 70 milyon euro'luk yardım yapacak