Ağda yaparken dikkat edilmesi gereken 7 kural

Kuaförde para ve vakit harcamayı sevmeyip evde ağda yapıyorsanız sizler için ağda yaparken yakındığınız durumlara basit çözümler söylüyoruz. İşte ağda yaparken dikkat edilmesi gereken 7 durum...

30 Mayıs 2018, Çarşamba 12:05 Son Güncelleme:
A A
Bacak temizliği

Bacak temizliği

Ağda yapmadan önce mutlaka bacaklarını sabun ve suyla yıkayın. Temiz bacaklara ağda yapmak kısa tüylerinizi rahat almanızı sağlayacak.

Pudra

Pudra

Bir diğer önemli husus da bacaklarınızı temizledikten sonra pudralamak. Pudra uygulamadaki amaç, terlemeyi önlemektir. Böylece tüyleriniz çok daha rahat gelecek.

Ağda bantları

Ağda bantları

Ağdanız hızlıca bitsin diye büyük büyük bantlar kullanmayın. Ağda bantları ne kadar küçük olursa o kadar etkili sonuç alırsınız.

Uzun tüyler

Uzun tüyler

Kısa tüyleri almak zor olduğu için tüylerinizi uzatıp ağda yapıyorsanız bu da yanlış. Tüylerin fazla uzun olmaması gerekiyor. Fazla uzayan tüylerini ince makasla kesebilirsiniz.

Ağda sürme yönü

Ağda sürme yönü

Ağdayı sürerken tüylerinizin çıkma yönünün tersine değil düzüne şekli sürmelisiniz. Yani yukarıdan aşağıya doğru.

Bez çekme yönü

Bez çekme yönü

Ağdayı sürme işlemi bittikten sonra bez çekme yönü de son derece önemli. Bezi çekerken tüyleriniz çıkış yönünün tersine çekmelisiniz. Yani aşağıdan yukarı doğru.

Ağda sonrası

Ağda sonrası

Eğer hassas bir cilde sahipseniz ağda sonra mutlaka krem kullanın. Bebek pişik kremleri cildin tahriş olmasını önler.


elmaelma.com

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.