Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş iyi yönetilseydi şu an transfer yapıyor olurduk

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalya'da açıklamalarda bulundu. Eski yönetimin kulübe verdiği zararı, Fikret Orman yönetiminin ibra edilmemesini ve Cenk Tosun konusunu değerlendiren Ahmet Nur Çebi, ayrılmayı düşündüğü Futbol AŞ başkanlığı için de Erdal Torunoğulları'nı işaret etti.

10 Ocak 2020, Cuma 12:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
"Fikret Orman'ın ibra edilmemesi haklı bir karar"

"Fikret Orman'ın ibra edilmemesi haklı bir karar"

Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman'ın ibra edilmemesini şu sözlerle destekledi:

"Bir önceki döneminde 10 milyon lira kar eden şirketin bir sonraki sezon 305 milyon lira zararlı çıkması, ibra etme sebebimizdi. Biz camianın talepleri ve istekleri doğrultusunda kulübü yönetmek zorundayız.

Camianın da ibra edilmeme konusunda talebi ve baskısı vardı. Fikret Orman, görev yaptığı dönemdeki faaliyetleri ve işlemleri dolayısıyla ibra edilmemişti.

Fikret Orman çıkıp açıklamalı, kendisi aklanmalıdır. İbra edilmemek dünyanın sonu değildir. Soru işaretleri cevaplanmak zorundadır"


Futbol AŞ istifası

Futbol AŞ istifası

"Beşiktaş Futbol A.Ş.'nin ana faaliyeti olan futbolcu transferi ve ücretleri kar-zararımızı oluşturuyor. Bunların hiçbir tanesinin Futbol A.Ş.'nin o günkü yönetiminin önüne gelmediğini ve onların imzalarının olmadığını gördük.

Buradan yola çıkarak bu arkadaşlarımız, içinde olmadıkları ve atmadıkları imzalardan sorumlu tutulamaz. Görüldüğü şu ki, tamamen taahhüt altına sokan konuları sayın eski başkanın imzaladığını ve onun bu konuda hesap vermesi gerektiğini ifade ettik.

Futbol A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olmayan arkadaşlarımız transfer komitesi üyeliği yaptılar. Her türlü karar için başkandan imza alan arkadaşlar neden o gün sorgulamadı bunu? Benim tercihim Futbol AŞ'nin başında Erdal Torunoğulları olmasıdır"

"Tahkim transfer dönemi bitince mi karar verecek?"

"Tahkim transfer dönemi bitince mi karar verecek?"

"TFF’nin limiti geçen kulüplere çok ağır cezalar vereceğini biliyoruz. Ben bu riske giremem. Beşiktaş’ı gelecek sezon puan silme cezası alma durumuna getirmeyi, kendime yakıştıramam.

Biz TFF'ye faizlerin %15 düşmesi nedeniyle başvurumuzu yaptık. Tahkim inceleniyor cevabı veriyor. Ne zamana kadar incelenecek? Transfer sezonu bitince mi? Tarih dahi vermiyorlar"

"Transfer yapacağız"

"Transfer yapacağız"

"TFF eğer faiz yüzdesini düşürürse transfer için yaklaşık 25-30 milyon TL limitimiz olacak ve bu şekilde 1-2 oyuncu getirebileceğimizi düşünüyorum. 6 ay için bu gayet iyi bir rakam.

Beşiktaş'ın kötü yönetilmesinden kaynaklanan sorunlar var. İyi yönetilseydi, şu an ihtiyacımız olan 1-2 transferi yapmış olabilirdik.

Cenk Tosun da gündeme geldi doğrudur. Maalesef bahsettiğim sorunları çözemediğimiz ve TFF'nin ağır davranması nedeniyle Cenk'e bir cevap veremedik. Bu süreç içinde Cenk başka bir takımla anlaşırsa çok üzülürüz"

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Lionel Messi ile Joao Felix kafa kafaya geldi