Ajax'ın oyuncusu Abdelhak Nouri 3 yıl sonra komadan uyandı

Şu anda 22 yaşında olan Fas asıllı Holandalı oyuncu Abdelhak Nouri, 2017 yılında oynanan Ajax-Werder Bremen maçında kalp rahatsızlığı yaşamış ve komaya girmişti. Nouri yaklaşık 3 sene sonra yeniden tepkiler vermeye başladı.

27 Mart 2020, Cuma 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2017 yılında oynanan Ajax-Werder Bremen maçında yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle konuşma, yürüme, yeme gibi yetilerini kaybeden ve 2 yıl 9 aydır komada olan Abdelhak Nouri, komadan uyandı.

Nouri'nin ailesi bu süreç boyunca herkesten mahremiyete saygı istemiş ve genç oyuncunun durumuyla ilgili spekülasyon yapılmamasını rica etmişti.


Nouri'nin abisi Abderrahim, Hollanda'da yayın yapan De Wereld Draait Door'a konuştu ve kardeşinin iyi durumda olduğunu söyledi.

3 yıl boyunca adım adım gelişme kaydeden Nouri, 2018 yazında komadan uyanma belirtileri göstermesine rağmen şimdi ilk defa hapşırma, kaş hareketleriyle iletişim kurma, yemek yeme, maç izleme, geğirme gibi tepkiler vermeye başladı.

Abi Abderrahi Nouri, şöyle konuştu

"Tüm ihtiyaçlarını karşılamak için evde özel olarak ilgileniyoruz. Evde olması daha çabuk toparlamasını sağlıyor. Çünkü nerede olduğunu farkında ve tanıdık bir ortamda olması önemli. Artık komada değil, tamamen uyanık. Uyuyor, hapşırıyor, yemek yiyor ama yataktan kalkmış değil. Yatalak ve hala bizim yardımımıza ihtiyaç duyuyor.

Kaşlarıyla ve gülümsemesiyle iletişim kuruyor. Ona hasta değilmiş gibi davranıp sohbetlerimizi yanında yapıyoruz. Mesela onu oturma odasına taşıyıp beraber maç izliyoruz. Maç izlemeyi çok sevdiğini fark ettik."


Baba Muhammed Nouri ise kısa bir açıklama yaparak, "Onunla en iyi şekilde ilgilenmemiz lazım" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER PSG Neymar'ı bir kez daha parayla ikna etti