'Fatih Terim'e katılmıyorum, kurnazlık yapılıyor'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yaşanan hakem hataları ile ilgili açıklamalarda bulundu

14 Şubat 2019, Perşembe 12:34 Son Güncelleme:
A A
'Fatih Terim'e katılmıyorum, kurnazlık yapılıyor'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, üst üste tekrar eden sistematik hakem hataları ile ilgili açıklamalarda bulunuyor...

Ali Koç'un açıklamalarından satır başları:

"14 Şubat Sevgililer gününü kutlayan varsa kutlasın. Geldiğimiz noktada toplantı yapmak, mecbur oldu. Video izleyerek başlayacağız. Bu video hepinizin gördüğü karelerden oluşuyor. Bütünsel bakış açısıyla gündeme alırsanız mesaj net olarak çıkıyor.

9 DAKİKA VİDEO

Barkovizyondan yaklaşık 9 dakika Fenerbahçe aleyhine hakem hatalarının yaşandığı pozisyonlar izlettirildi.

"İNANILACAK GİBİ DEĞİL"

Hakemin (Alper Ulusoy) vücut lisanına bakmanıza rica ediyorum. Bu hakem oyuncularla beraber tünele girdi. Artık ne arıyorsa buldu. Mensah'ın bu maçı kartsız tamamlaması inanılacak gibi değil. 

"TRİBÜNLERE OYNAMAK İÇİN KONUŞMUYORUZ"

Pekçok takımlar hakem hataları yaşıyor. Anlatacaklarımız oldukça derindir. Bu toplantıyı yapmaktan dolayı mutsuz ve üzgünüm. Sezonun ilk yarısında aldığımız sonuçlara kılıf aramak durumunda değiliz. Bir-iki hakem hatasından dolayı burada değiliz. Taraftarımız tatmin olsun diye de değil. Tribünlere oynamak için, günü kurtarmak için konuşan insanlar değiliz. Resmin bütününe baktığımız zaman F.Bahçe'ye karşı sistematik hataları görebiliyorsunuz.

"EŞZAMANLI VE SİSTEMATİK"

Bundan sonra yaşanacak hatalara farkındalık sağlamak izliyoruz. Masum hakem hataları demek hayatın olağan akışına aykırı. İyi bir devre arası kampı geçirdik. Eşzamanlı şekilde hakem hatalarının F.Bahçemize karşı kasıtlı ve sistematik olduğunu düşünmekteyiz. Bu garip ve düşündürücü süreci özetleyelim. Durup dururken ortalığı yangın yerine vermedik. Bursaspor maçında hem faul hem ofsayttan iptal edilmesi gereken gol verildi. 

"GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ"

Kayserispor maçında bariz bir şekilde, göz göre yaşadıklarımız endişelerimiz tavan yapmasına sebep olmuştur. Görünen köy kılavuz istemez. Mensah'ın kart almaması bile her şeyi anlatıyor.

"ÖDÜL VE CEZA SİSTEMİNE DİKKAT"

Hakemlerimize ödül ve ceza sistemlerine dikkat çekmenizi istiyorum. Hakemlerimiz dışarıdan anlaşılmayacak çok ince bir sistemleri ile yönlendirilmeye açıkladı. Mehmet Ekici ve Moses'a yapılan çalınmayan faul ve verilmeyen kırmızı kartlar. Mehmet Ekici bu faulden sonra sakatlandı. 

"GİZLİ AJANDAMIZ YOK"

Kazanırken güzel, kaybederken çirkin yüzümüz olmadı. Hiçbir zaman gizli bir ajandamız olmadı. Hiçbir zaman ayrımcılık istemedik. Hakemlere düdük astırmaya niyetimiz olmadı. Hakemleri baskı altına almak için lobi yapmaya tenezzül etmedik. Bu bizim tarzımız. Tüm kulüplere sevgi ve saygıda kusur etmemeye özen gösterdik. 

"FENERBAHÇE HAKKINI KORUYACAK KUDRETE SAHİPTİR"

Fenerbahçe tarihi mücadelelerle doludur. Fenerbahçe her daim hakkını koruyacak kudrete sahiptir. Fenerbahçe'nin gücü ve kudreti sahip olduğu camiasından gelmektedir. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Kocaman bir futbol endüstrisi söz konusu. 

TARAFTARA MESAJ

Eşsiz bir güç veren taraftarımız şundan emin olsunlar. F.Bahçe yönetimi olarak sizlerle beraber omuza omuza olduğumuz sürece camiamızın hakkını savunur, her türlü engeli aşarız. Çok iyi biliyorlar ki F.Bahçe kafasını kaldırdığında engellenemez bir yükseliş başlayacak. 

Hakem hataları mütemadiyen önümüze çıkacaktır. Hakemler insandır, herkes hata yapabilir. Bunu ilk söyleyen biziz. Yok efendim benim tacım neden verilmedi diyen kulüp değiliz.

"BİRAZ KURNAZLIK YAPILIYOR"

Fatih Terim'in açıklamasına katılmıyorum. Aslında biraz kurnazlık yapılıyor. Kamuoyu önünde hakemlere düdük astırılmasının ne gibi sonuçlara sebep olacağını dikkatinizi çekmek istiyorum. Olay son derece bilerek ve bilinçli şekilde çarptırılmıştır. Kulüpler Birliği'nin bildirisinin arkasındayız.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ryan Donk 33 yaşında milli takımını değiştiriyor