Ali Koç'tan TFF'ye gözdağı: İbra konusunda çekimseriz

TFF Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Nihat Özdemir'in ardından Ali Koç ve Burak Elmas da söz aldı. Ali Koç, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e bazı sorular yöneltti ve 'ibra konusunda çekimser olacağımızı bilin isterim' diyerek gözdağı verdi.

28 Temmuz 2021, Çarşamba 14:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ali Koç'un sözleri şöyle:

Kulüpler Birliği Vakfı olarak 19 kulübün imzasıyla sorunlarımızı dile getiren bir açıklama yapmıştık. TFF ile dün gece ilk defa bu konuda bir toplantı yaptık. Mutabık kalınan konuların da tez zamanda yürürlüğe gireceğini düşünüyorum. Samimi olmanızı bekliyorum.
Her konuda benzer düşünmüyor olabiliriz ama çözüm odaklı ilişkilerle çok ciddi yol alacağımıza inanıyorum. Bu kadar sorun yaşanırken TFF'nin en azından bizler daha önce çağırıp dinlemesini isterdik.

Türkiye'nin futbolda bir devlet stratejisi olması gerektiğine inanıyorum. Futbolun her kademesinde bir değişime ihtiyacımız var ama soruyorum; böyle bir irade sergiliyor muyuz yoksa günü mü kurtarıyoruz?
Almanya 10 yıllık plan yaptı, Belçika yaptı. Biz niye yapamıyoruz? Türkiye'nin bir devlet futbol stratejisi olması gerektiğine inanıyorum ve 10 yıl içinde futbolun her katmanında büyük bir devrimsel dönüşüme ihtiyacımız var. Bu kafayla gidersek daha da diplere ineceğiz.
TFF yönetiminde yer alan bazı kişilerin, ahlaksızca pek çok kulübü arayarak 19 kulübün imzaladığı açıklamayı sanki tek başıma ben kurgulamışım gibi, "Ali Koç'un dümen suyuna girmeyin" tarzında konuşmalar yapması acizliğin göstergesidir. Bu telefonları eden kişilerin, benden değil, Fenerbahçe'den özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum.

Yayıncı kuruluşa teşekkür ettiniz. Yayıncı kuruluşla ilgili yaşanan problemlere de değinseydiniz, teşekkürünüzü anlayışla karşılardım. Hep onların istediği oluyor, hep! Bu nasıl bir düzendir. Yapılan indirimlerin tutarı 394 milyon dolar! Bu sene ne olacak bilmiyoruz! 21-22 sezonu için bir anlaşma yok, bu nasıl olabilir! Ligin 5. haftasında anlaşma sağlanıyor. Geçen sezon da böyle oldu.

TFF başkanımız, yakın bir zamanda bazı yerlerde yayıncı ile ilgili bir sorun olmadığını söylemiş. Sayın başkanımız, size göre yayıncı kuruluşla ilgili bir sorun var mı yok mu? Varsa nedir? Yoksa kulüpler bu işi abartıyor diyorsanız onu da anlatın.
İbra konusunda Fenerbahçe olarak çekimser davranacağımızı hepinizin bilmesini istiyorum. Tüm kulüplere adil, kazananın hak ettiği bir sezon olmasını diliyorum.

Burak Elmas ise şöyle konuştu:

Türk futbolunda ciddi bir kaos yaşanmakta. Bunu yabancı sınırı ya da pandemiye indirgeyemeyiz. Gördüğüm sorun şu; Problemler kişisel ilişkilere zimmetlenmiş. Süregelen çözülememiş birçok kronik problem var.

Bugün aramızda olan kulüplerden adaletten yana şikayeti olmayan yok. Hatta federasyonda olan bazı arkadaşlarımız da aynı şekilde. Federasyonun futbolu idare etmesini değil, yönetmesini istiyoruz. Bizler adına yönetmesini istiyoruz. Sorunları çözmek için ilk önce sorunların sebepleri doğru teşhis etmek lazım. Bu formüle biz her zaman destek olacağız.

Milliyet

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Para kazandırmayacak! Maaşı bile sorun olabilir