Alman basını: Mesut Özil ilk kez bir milli marş okunurken eşlik etti

Fenerbahçe'nin Göztepe'ye yenilmesi birçok detayın önüne geçti. O detaylardan biri de maç öncesi marş seremonisinde Mesut Özil'in Milli Marş'a eşlik etmesiydi. Özellikle sosyal medyada Özil'in önceki maçlarda marşı okumadığına dikkat çekilmişti.

22 Şubat 2021, Pazartesi 14:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe'nin Süper Lig'de Göztepe ile oynadığı maçın öncesinde yapılan seremonide Mesut Özil, İstiklal Marşı'na eşlik etti. Mesut Özil'in bu görüntüsü hem sosyal medyada hem de Alman basınında dikkatlerden kaçmadı. Özil'in Fenerbahçe formasıyla çıktığı önceki maçlarda marş esnasında suskun kalması da yine gözlerden kaçmamıştı.

Almanya Milli Takımı'nın formasını giyerken Alman milli marşını okumadığı için eleştirilen Mesut, Bild gazetesine konu oldu. Bild'de yer alan yorumlu haberde, "Mesut Özil, Milli Marş okunurken her zaman sessiz kalırdı. Diğer herkes marş okurken Mesut'un dudakları kapalı kalırdı. Almanya'da da böyleydi. Yeni takımı Fenerbahçe'de de aynı durum yaşanıyordu. Göztepe maçına kadar... Mesut, ilk kez bir Milli Marş okunurken eşlik etti" denildi.

Özil ise marş konusunda şimdiye tek sadece şu açıklamayı yapmıştı:

Milli Marş okunduğu sırada dua ediyorum. Maçı kazanmak için bana ve takım arkadaşlarıma güç ve güven verdiğine inanıyorum.

Bild, marş yorumundan sonra ise Özil'in Fenerbahçe'de iyi bir başlangıç yapamadığına değinerek, "Mesut, gol katkısında bulunmak için biraz daha bekleyecek. İlk 5 maçında gole katkı sağlayamadı" cümlelerine yer verdi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Papiss Cisse Bayern Münih'i reddettiğini açıkladı