Altay Bayındır Ajax kıskacında! Fenerbahçe'nin bonservis beklentisi ne kadar?

Fenerbahçe'nin Avrupa devlerinin de dikkatini çeken yetenekli kalecisi Altay Bayındır için birçok takımın ilgisi var. Bu takımların başında ise as kalecisi Onana futboldan 1 yıl men edilen Ajax geliyor. Peki Fenerbahçe'nin Altay Bayındır'dan bonservis beklentisi ne kadar?

16 Şubat 2021, Salı 14:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankaragücü'nden transfer edildikten sonra Fenerbahçe'nin kalesini korumaya başlayan Altay Bayındır, ilk zamanlar yaptığı hatalar nedeniyle büyük eleştiriler almıştı. Ancak hem tecrübe kazanması hem de yeteneğini geliştirerek potansiyeline ulaşması nedeniyle Altay artık dikkat çeken bir kaleci haline geldi. Bu sezon Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışına tutunmasında önemli pay sahibi olan Altay, Avrupa devlerinin de dikkatini çekti.

Ajax'ın as kalecisi Andre Onana, istemsiz olmasına rağmen yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle 1 yıl futboldan men cezası aldı. Onana'nın ardından tüm dünyada gözlemlediği kalecileri masaya yatıran Ajax, Altay Bayındır'ı da transfer listesini ilk sıralarına yazdı.

Altay ise Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşadıktan sonra Avrupa'ya gitmek istiyor. Bu sezon sonu düzenlenecek EURO 2020'de milli takımın kalesini Uğurcan Çakır ya da Altay Bayındır koruyacak. Altay, turnuva bitiminde transfer için kararını verecek.

Ancak buradaki asıl nokta Fenerbahçe'nin beklentisi. Sarı lacivertli yönetim Altay'ın satışından en az 20 milyon euro bekliyor. Bunun altındaki teklifleri direkt reddedecek olan Fenerbahçe, Ajax ve diğer ilgili takımlara da bu cevabı verecek. Altay'ın listesinde olduğu bir diğer isimse Jose Mourinho. Ancak Mou'nun Tottenham'ın başındaki ömrü çok uzun olmayabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de 4 ayrılık ihtimali var