Altın fiyatlarında rüzgar tersine döndü! İşte güncel fiyatlar

Geçen hafta piyasalarda yaşanan sert satış sonrası altın yeni haftaya toparlanma çabasıyla başladı. Gram altın 475 TL seviyesine çıktı. Altın fiyatları neden yükseliyor? İşte 29 Eylül altın fiyatları...

29 Eylül 2020, Salı 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İç piyasada gram altın 475 liradan, çeyrek altın 760 liradan, Cumhuriyet altını da 3,147 liradan işlem görüyor. Peki uzmanlar altın fiyatlarında yaşanan değişim için ne diyor? İşte cevabı...

Troy Kıymetli Maden Ticareti tarafından hazırlanan raporda şu ifadeleri kullandı: "Geçen hafta piyasalarda yaşanan sert satış sonrası altın yeni haftaya toparlanma çabasıyla başladığı bir giriş yaptı.

1861 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, günün ilk saatlerine satıcılı başlarken 1848 dolar/onsla seansın en düşük seviyesini kaydetti.


Seans ortasına doğru toparlanma gayesinde hareket eden sarı maden, ABD'den gelen teşvik paketi açıklaması sonrası pozitif bir seyirle hareket etti.


ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin virüsün etkilerini azaltmak için 2,2 trilyon dolarlık bir teşvik paketi üzerinden anlaşılabileceğini duyurması piyasaları açısında oldukça pozitif bir söylem olarak öne çıktı. Tüm gün boyunca bu haberi fiyatlayan piyasalar altın fiyatının da yukarı doğru desteklenmesine sebep oldu.

1881 dolar/ons seviyesinde günü tamamlayan sarı maden, önceki güne kıyasla yüzde 1'in üzerinde kazanç elde etmiş oldu.


Gümüş de teşvik haberlerinden nasibini alarak 22,88 dolar/onstan başladığı günü,23,67 dolar/onstan tamamlayarak önceki güne kıyasla yüzde 3,46 kazancı hanesine yazmış oldu. Platin günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olarak öne çıkarken 883 dolar/onstan seanstı tamamladı ve günlük bazda yüzde 3,84 kazancı hanesine yazdı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gram altın yeni güne 459 seviyesinde başladı! İşte altın fiyatları