Altyapısı olmayan mühendis işsiz kalıyor

Zonguldak’ta 28 yıldır elektrik tesisat projeleri çizen ve aynı zamanda 9 yıldır da Zonguldak Elektrikçiler Odası Başkanı olan İbrahim Artikar (49) kendilerine bağlı elektronik ve cep telefoncular da dahil 210 üyeleri bulunduğunu söyledi.

08 Ağustos 2018, Çarşamba 06:53
A A

İbrahim Bey, “Birçok sektörde olduğu gibi, bizde de en büyük sıkıntısı eleman bulamamaktır. Yani bugün 200 eleman gelse yarın hepsini işbaşı yaptırabilirim” dedi.

EĞİTİM SIKINTILI

İbrahim Artikar; “Günümüzde meslek liselerinden, üniversiteye girişler çok zor olduğundan, kimse çocuğunu göndermek istemiyor. Bu yüzden eleman da yetişmiyor. Kesinlikle bunun eğitim bazında yeniden ele alınması gerekir. Günümüzde birçok mühendisin iş aramasının sebebi altyapı eğitiminin olmamasıdır. Elektrik mühendislerinin, meslek lisesi alt eğitimini de almaları gerekir. Günümüzde usta, mühendisten daha çok kazanıyor” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.