Ankara'da Melih Gökçek'in yaptırdığı dinazor heykeli kaldırıldı

Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 2 milyar lira harcadığı Ankapark projesini yeni başkan Mustafa Tuna askıya aldı. Parkın girişindeki 8.6 milyon liralık dev dinozor heykeli de depoya kaldırıldı

28 Kasım 2017, Salı 06:21
A A
Ankara'da Melih Gökçek'in yaptırdığı dinazor heykeli kaldırıldı

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ'NE


Aralıksız 23 yıl Ankara Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Gökçek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle 28 Ekim’de istifa etmişti. Gökçek’in yerine Sincan Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Tuna gelmişti. Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yapmakta olduğu ve “En büyük hayalim” dediği oyun parkı ‘Ankapark’ için 2 milyar lira harcamış ve 1217 oyuncak almıştı.


Ankara'da Kızılay Meydanı’ndaki lale heykeli kaldırıldı


İŞLETMECİ YOKSA PARA DA YOK


Bu oyuncaklardan olan dev dinozoru da Ankapark’ı tanıtmak için 2015’te Atatürk Orman Çiftliği kavşağına dikmişti. Yeni başkan Mustafa Tuna, Gökçek’in 8.6 milyon liraya aldığı bu dinozoru dün kaldırttı.
Henüz açılmayan Ankapark’ta 325 kişi çalışıyor. Açıldığında çalışan sayısı 3 bin olacak. Başkan Mustafa Tuna çok yüksek maliyetli Ankapark projesini de işletmeci bulunana kadar askıya aldı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.