Anne Karabulut, kızının eşyalarını istedi

Nagihan Karabulut kızının eşyalarını istedi

08 Eylül 2009, Salı 17:35
A A
Anne Karabulut, kızının eşyalarını istedi

Etiler’de cesedi başı kesilmiş halde bulunan Münevver Karabulut’un annesi Nagihan Karabulut, kızına ait adli emanette tutulan bazı şahsi eşyaların kendisine teslim edilmesi için savcılığa başvuruda bulundu. Savcılık, annenin talebini değerlendirecek.

Nagihan Karabulut, avukatı Rezan Epözdemir ile İstanbul Adliyesi’ne geldi. Soruşturmayı yürüten Savcı Faruk Erşen Yılmaz’ı ziyaret eden anne Karabulut ile avukatı, görüşmelerinin ardından adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladılar. İddia makamının çok iyi çalıştığını belirten avukat Rezan Epözdemir, dosyanın tekemmül ettiğini ve delillerin çoğunun toplanmış olduğunu ifade etti.
Epözdemir, "Bundan sonra yapılacak tek şey, emniyetin de gerekli hassasiyeti göstermesi sonucunda şüphelinin bulunması. Savcıdan suç delilleri olmayan maktüle ait kişisel eşyaların şikayetçi aileye verilmesini istedik. Savcı Bey de müspet karşıladı. Kısa zamanda alacağız. Onun dışında çok umutluyuz" dedi. Bir basın mensubunun, "Bu gelişmeler Cem’in yakalanması konusunda mı?" şeklindeki sorusuna avukat Epözdemir, "Onu umut ediyoruz. Savcı Bey’i de çok özverili gördük. Bugün bir defa daha gördüm ki, soruşturma makamı durumun gerektirdiği özen ve hassasiyetin tamamını göstermiş. Delillerin nerdeyse tamamı toplanmış. Artık iş kollukta. Kolluk biraz daha gerekli özen ve hassasiyeti gösterirse bir hafta, 10 güne kadar şüphelinin bulunacağını düşünüyoruz. Ve dolayısıyla iddianamenin tanzim edileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

"Süreyya Karabulut Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde"

Baba Süreyya Karabulut’un bu süreçte çok sağlıklı açıklamalar yapamadığını, kendini yeterince ifade edemediğini bu nedenle kamuoyunda bir infial oluştuğunu ifade eden avukat Rezan Epözdemir, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde bu hafta başından beri psikolojik yardım aldığını söyledi. Avukat Epözdemir, Süreyya Karabulut’a vekalet almadan önce basına açıklama yapmaması konusunda önşart koyduklarını da belirtti. Epözdemir bir gazetecinin, "Cem, size gelen bilgiye göre yurtdışında mı?" şeklindeki sorusuna "Sansasyonel şeyler! Bize o kadar çok bilgiler geliyor ki! Amerika’dan, Kanada’dan dedektifler arıyor. Fotoğraflar gönderiyorlar ama Türkiye’deki kurumları, kamu kurumlarına isnatta bulunmak, onlara karşı yakışıksız yaklaşımlarda bulunmak, çirkin isnatlarda bulunmak en kolayı. Yani bir belge olmaksızın, o öyle dedi bu böyle dedi diye söylemlerle, duyumlarla bunlar en kolayı. Aslolan yazılı bir belgedir" diye cevap verdi.

"Cem’in yakalanıp bırakıldığını düşünmüyorum"

Avukat Epözdemir, Cem’in amcası Hayyam Garipoğlu ile baba Süreyya Karabulut arasında aracılık yapan Cemil Baran hakkındaki sorular üzerine de "Son dönemlerde faili tanıdığına yönelik açıklamaları bir rant! Savcı, ifadesini aldıktan sonra bıkacaktır. İddia makamının da çok ciddiye aldığını düşünmüyorum açıkcası. Biz de çok ciddiye almıyoruz. Cem’in nerde olduğunu kolluk bilmiyor. İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İnsan Hakları Komisyonu’na meseleyi taşıdı. Parlementoya taşıdı. Yeni emniyet müdürünü ziyaret etti. Emniyet müdürü, görevi devralmasının hemen akabinde ’Bu iş bizim namusumuzdur’ dedi. Bundan daha önemli bir şey var mı? Namus bu kadar kolay bir kavram mı? Ben kişisel anlamda bir hukukçu olarak kesinlikle ve kesinlikle yani Cem’in yakalanıp bırakıldığını veya bir menfaat temin edildiğini düşünmüyorum. Düşünmek istemiyorum. İçime de sindiremiyorum" diye konuştu. Anne Nagihan Karabulut ise sorular üzerine, "Kızımın bazı eşyalarını almak için geldim" diyerek yanıt vermekten kaçındı.
Özden ATİK/ İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.