Annesini ve üvey annesini kanserden kaybetti, 2 defa kansere yakalandı ama yılmadı! İşte kaleci Nurcan Çelik'in hikayesi

Turkcell Kadın Futbol Ligi bu sezon önemli hikayelere ev sahipliği yaptı. O hikayelerden biri de 41 yaşındaki kaleci Nurcan Çelik'in hikayesi. Hayatı boyunca 2 kez kanseri yenen, annesini ve üvey annesini kanserden ötürü kaybeden Kireçburnu Spor Kulübü'nün kalecisi Nurcan Çelik, DHA'ya konuştu.

06 Mayıs 2021, Perşembe 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Futbola nasıl gönül verdi?

Futbola nasıl gönül verdi?

41 yaşındaki Nurcan Çelik, Galatasaray'da forma giyen Roman Kosecki'ye duyduğu platonik aşk sonrasında futbola başlamış. Çelik, "Futbola 1993 yılında Bursaspor'da başladım. Babam Galatasaraylı olduğu için ben de koyu bir Galatasaray taraftarıydım. Roman Kosecki'ye duyduğum platonik aşktan dolayı futbola başlamış oldum" dedi.

2 kez kansere yakalandı, 2'sini de yendi

2 kez kansere yakalandı, 2'sini de yendi

Kariyerimin zirvesinde tiroid kanserine yakalandığımı öğrendim. Bunu da bir milli takım kampında öğrendim. Onun üzüntüsünü çok uzun bir süre yaşadım çünkü kariyerimi sonlandırmak durumunda kaldım. Dolayısıyla tedavilerim sonuçlandıktan sonra, 'futbola dönmeliyim' dedim. Bu arada da Akdeniz Nurçelikspor adı altında bir kadın futbol takımı kurdum. Şu an kadınlar 2'nci liginde yer alıyor. Akabinde 2012 yılında da meme kanserine yakalandım. Bu süreç çok zorlu geçti. Bir sporcunun başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri. Dolayısıyla yine hayata dört elle sarıldım. Sporcu savaşan ve istediğini sonunda kazanandır, ben buradan kazanan şekilde çıkmalıyım diye düşündüm.

Annelerini kaybetti

Annelerini kaybetti

Annem meme kanserinden rahmetli oldu. Ben daha 4 yaşındayken. Sonrasında babam tekrar evlendi. 2'nci annem de keza meme kanserinden rahmetli oldu. Ben Karadenizliyim, bunu biraz Çernobil olayına bağlıyorum. Ben çocukken kulaktan dolma duyduklarım, 30 yıl geçsin, 30 yıl sonra bunun etkisi çocuklarda da görülür deniliyordu. Nitekim ki Karadeniz halkında görülüyor. Bu genetik bir durum.

"Kadınlar Şampiyonlar Ligi her şeyi değiştirecek"

"Kadınlar Şampiyonlar Ligi her şeyi değiştirecek"

Kansere yakalandığım dönem futbol oynayamadım ama spordan uzak kalmamalıyım diye düşündüm. Kendime bir kulüp kurmalıyım, dedim. Birçok desteği kendi çevremden sağlamak durumunda kalıyorum. Federasyonun da ufak tefek katkıları oluyor. Bu şekilde toparlayıp 10-11 yıl boyunca götürmeyi başardık. Çok fazla bir talep ya da sponsor olma isteği olmadı. Bugünden sonra ise olacağını düşünüyorum çünkü Antalya'da yapılan Kadın Futbol Ligi'nde 1'inci olan takım ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek.

Hedefi Şampiyonlar Ligi

Hedefi Şampiyonlar Ligi

Hedefim kendi kulübümle Şampiyonlar Ligi'ni görebilmek, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak. Dedim ya insanlar hayal ettiği sürece yaşar. Dolayısıyla ben de bunun hayaliyle yaşayacağım. Bir gün bu da olacaktır diye düşünüyorum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Volkan Demirel'den Galatasaray eleştirisi: 2-3 senenin takımı kuruldu deniyor ama...