Apple Watch 4 satış fiyatı ve özellikleri nelerdir?

Apple'ın son ürünlerinde biri olan Watch 4'ün eylül ayında tanıtımı gerçekleşmişti, bugünse Türkiye'de satışa çıktı. Teknolojiyi yakından takip edenler Apple Watch 4'ün özelliklerini ve fiyatını merak etmeye başladı. İşte detaylar

19 Ekim 2018, Cuma 16:17
A A
Apple Watch 4 satış fiyatı ve özellikleri nelerdir?

Tüketici elektroniği, akıllı telefon ve saat, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirket olan Apple'ın son ürünü Watch 4, Türkiye'de satışa çıktı. Teknolojiseveleri sevindiren bu gelişme sonrası ürünün özellikleri ve fiyatı merak konusu oldu.

APPLE WATCH 4 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Yeni saatler ile birlikte daha da büyüyen ekran daha kolay bir kullanım sunuyor. Saatte 64 bitlik çift çekirdekli S4 işlemcisi yer alıyor. Öncül modeline göre 2 kat performans anlamına geliyor bu durum. Ayrıca ivmeölçer ve jiroskop özelliklerinin de yer aldığını belirtelim.

Yenilenen saat arayüzü ile aynı anda ekranda daha fazla bilgi görüntülenebiliyor. Yeni Apple Watch modeline elektrokardiyogram (EKG) ölçümü yapan bir sensör eklenmiş durumda. Bu sensör ile kalp ritminizdeki düzensizleri algılayarak size bu konuda bilgi verebilecek. Ayrıca yere düştüğünüzde öncesinde bir uyarı verecek. Ardından cevap alamadığında daha önceden belirlediğiniz kişilere acil durum bildiriminde bulunabilecek.

Türkiye'de ilk Apple Watch'u alan isim olan Burak Kiper sabahın ilk saatlerinde Apple Zorlu’dan satın aldığı Uzay Grisi Apple Watch Nike+’ı 80 yaşındaki annesi için aldığını söyledi.

Ayrıca saatin 50 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu da belirtelim. Saatin 18 saate varan pil ömrü sunuyor. Egzersiz sırasında ise 6 saat pil ömrü oldukça iyi görünüyor. 

Amerika fiyatı 399 dolar olan saat modeli ülkemizde 3500 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çıntar mantarına yoğun talep! Kilosu 20 ila 40 liradan satılıyor