Arsenal'in efsane futbolcuları kulübü satın alıyor

Arsenal'in efsane isimleri Spotify'ın sahibi önderliğinde takımı satın alabilir. Thierry Henry, Dennis Bergkamp ve Patrick Vieira, beraber kulübü devralma girişimlerinde bulunuyor. Bu üçlüye liderlik eden isimse Spotify'ın sahibi Daniel Ek.

26 Nisan 2021, Pazartesi 12:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Spotify'ın kurucusu ve CEO'su Daniel Ek, geçtiğimiz günlerde Arsenal'i satın alma girişimleriyle ilgili ilk kez konuşmuştu. Twitter'a da yazan Ek, "Çocukken tezahürat ettiğimi hatırladığım ilk takım Arsenal. Eğer KSE (Kroenke Sports & Entertainment) Arsenal'i satmayı düşünürse, yarışa girmekten mutlu olurum" demişti.

Değeri 4,7 milyar dolar olan Arsenal için Ek'in üç efsaneyle beraber hareket ettiği ortaya çıktı. Telegraph'taki habere göre Daniel Ek, Thierry Henry, Dennis Bergkamp ve Patrick Vieira ile beraber çalışıyor. İsveçli Ek, kulübün efsanelerini içeride toplayarak Arsenal'i eski günlerine döndürmeyi amaçlıyor.

Arsenal'in mevcut sahibi Stan Kroenke, Avrupa Süper Ligi'ne katılma kararından ötürü geçtiğimiz hafta yoğun şekilde protesto edilmişti. Henry de bu protestolara destek vererek Kroenke yönetimini eleştirmişti. Fransız efsane, "Kulübü bir futbol kulübü gibi değil de şirket gibi yönetiyorlar. Futbolun temel değerlerini anlamaları gerekiyor ancak onlar paranın cezbedici gücüne yenilmiş durumdalar. Futbolu çok yanlış anlamışlar" demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mostafa Mohamed Galatasaray'a 11 milyon TL kazandırdı