Ayda'nın isteği nedeniyle İzmir'e köfte ayran siparişi yağıyor

Ayda'nın isteği nedeniyle İzmir'e köfte ayran siparişi yağıyor

İzmir depreminde 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda bebeğin ilk isteği köfte ayran olmuştu. Başta İzmir, Ankara, Trabzon ve İstanbul olmak üzere birçok ilden hastanenin karşısındaki restoranlara köfte ayran siparişi yağdı. Ayda'nın babası enkaz altından sağ olarak kurtarılan kızına köfte getirdi. O anlar kameraya yansıdı.

03 Kasım 2020, Salı 13:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İzmir Bölgesi eski futbol hakemlerinden Uğur Gezgin'in eşi Fidan Gezgin ile kızı Ayda Gezgin, 6,6 şiddetindeki depremde Rıza Bey Apartmanı enkazı altında kalmıştı. Günlerdir anne ve kızına ulaşılmaya çalışılıyordu.Bu sabah saat 10.00 sıralarında 3 yaşındaki Ayda Gezgin'e ulaşıldı. Enkazdan sağ olarak kurtarılan minik Ayda, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınırken, enkaz bölgesinde arama kurtarma ekipleri anne 38 yaşındaki Fidan Gezgin'e ulaşmak içi çalışmalarına aralıksız devam etti. Ayda'nın sağ olarak kurtarılması ile umutları artan ekipler, bir süre sonra annenin cansız bedenine ulaştı.

Birçok ilden köfte sipariş edildi 

Depremin simgesi haline gelen Ayda bebeğin, en kazdan ilk çıktığında kendisini kurtaran ekiplerden köfte ayran istediği anlara ait görüntüler, tüm vatandaşların içini sızlattı. Minik kıza köfte yedirmek için seferber olan vatandaşlar, başta İzmir, Ankara, Trabzon ve İstanbul olmak üzere birçok ilden hastanenin karşısındaki restoranlara sipariş yağdırdı.

“İlk köftesini biz yedirmek istiyoruz" 

Aldıkları yoğun köfte siparişleri üzerine duygusal anlar yaşadıklarını ifade eden şef Erdal Doğan, “Ayda bebeğin hastaneye geldiğini öğrenen vatandaşlar, aynı bölgede faaliyet gösterdiğimiz için bizim telefonlarımızı bulmuşlar. Ankara, İzmir, Trabzon ve İstanbul başta olmak üzere birçok farklı ilden sipariş aldık. Bizi arayanlar, ‘Parayı hemen gönderelim, ne olur acile girip Ayda’ya köfte ulaştırın’ diyorlar. Ne yazık ki şu an talepleri yerine getiremiyoruz ama inşallah Ayda’ya ilk köftesini biz yedirmek istiyoruz” dedi.Babası kızına köfte getirdi

Ayda'nın babası enkaz altından sağ olarak kurtarılan kızına köfte getirdi. O anlar kameraya yansıdı. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 yaşındaki Ekin, İzmir'e maske bağışlarken gözyaşlarını tutamadı