Aziz Yıldırım attığı tokat nedeniyle maçlardan men ve para cezası aldı

Fenerbahçe başkanı olduğu dönemde bir basketbol maçında rakip kulübün başkanına tokat attığı ortaya çıkan Aziz Yıldırım'ın davası görüldü. Dava sonucunda Yıldırım'a 1 yıl spor müsabakalarından men ve 6 bin lira para cezası verildi.

06 Ekim 2020, Salı 14:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe ile Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü arasında yapılan maçta rakip kulüp başkanı Işık Eyigüngör'e tokat atan Aziz Yıldırım'ın 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar duruşması yapıldı.

Duruşma sonrası 1 yıl boyunca spor müsabakalarından men edilen Aziz Yıldırım'a 'kasten yaralama'dan 6 bin lira da para cezası verildi.

Aziz Yıldırım’ın avukatı Abdurrahim Erol, duruşmada müvekkilinin beraatine karar verilmesini talep etti. Bunun üzerine Eyigüngör’ün avukatı Seyit Kaplan "Dosya kapsamında göre, müvekkilimin isnat edilen suçu işlemediği, eyleminin kendisini savunmaya yönelik olduğu bellidir.

Aziz Yıldırım suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarıyla müvekkilimi sanık durumuna düşürmeye çalışmıştır. Olay anında ve sonrasında müvekkilim tehdit edilmiştir. Müvekkilimin beraatine, diğer sanığın ise en üst hadden cezalandırılmasına karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzonspor Djaniny Semedo'nun lisansını yetiştiremedi