Bakan Koca: 29 bin personel KPSS ile alınacak, mülakat olmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CNN TÜRK ekranlarında Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında bakanlığı 29 bin personel alınacağını bu alımda mülakatın olmayacağı KPSS puanı ile alım yapılacağı müjdesini verdi.

A A
Bakan Koca: 29 bin personel KPSS ile alınacak, mülakat olmayacak

İşte Bakan Koca’nın Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programındaki sözlerinden satır başları:

2019’da bütçeden sağlığa ayrılan pay 157 milyar lira.

Sağlıkta dönüşümü anca çalışanlarımızla yapabileceğimize inanıyoruz. 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacak bu yıl içinde. Bunun ilk etabı olarak 12 bin personelin alımı da önümüzdeki ay için ilana çıkılacak.

MÜLAKAT YOK

Bütün hazırlıklarımızı yaptık. ÖSYM’ye gönderdik ÖSYM’nin takvimi ancak ‘bir ay sonra çıkabiliriz’ dedikleri için 1 ay sonra gerçekleşecek. 12 bin personelin alımı da KPSS ile olacak. Mülakat yok. KPSS ile 12 bin kişiyi ÖSYM üzerinden alacağız.

Eylül, ekim gibi ikinci etabı da 17 bin 689 personeli de ÖSYM’nin takvimine göre aynı yöntemle planlamış olacağız. Mülakatsız alım daha hakkaniyetli.

OBEZİTEYLE MÜCADELE

Obeziteyi önemsiyoruz. Sağlıklı beslenmeyle ilgili bir Beslenme Konseyi kurduk. İlk defa kurulan bir yapı oldu. Türkiye’nin beslenme haritasını çıkarmış olduk. Gelecek ay beslenme haritamızı da basına açıklamış olacağız.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Emekli olunca sıkılıp bu işe girdi... Sayıları 3 milyonu buldu