Bakan Naci Ağbal açıkladı: Fenomenlere kötü haber

Bakan Naci Ağbal açıkladı: Fenomenlere kötü haber

Sosyal medyadan ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden fenomenleri vergi mükellefi yapacaklarını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek" dedi

11 Nisan 2018, Çarşamba 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişilere yönelik önemli bir açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı'na (AA) konuşan Naci Ağbal, söz konusu kişileri tespit edilerek vergi mükellefi yapacaklarını aktardı.

"NEREDEN KAZANIRSA KAZANSIN..."

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın AA'ya yaptığı açıklamada öne çıkan hususlar şöyle:

"Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek.

"RESEN MÜKELLEF YAPACAĞIZ"

Kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamlarda yürütenler ya kendiliğinden gelip mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen mükellef yapacağız.

YAŞ SINIRI OLMAYACAK

Vergi mükellefi olmanın yaşı yok. 18 yaşın altındaysa kanuni te

HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİYORLARDI

Sosyal medya hesabında belirli bir takipçi sayısına ulaşan ünlü isimler, birçok markaya ait ürünleri sosyal medya hesabından paylaşarak haksız kazanç elde ediyordu.

Bu ünlüler arasında Kerimcan Durmaz, gelin adayı Hanife gibi isimler var.


Hanife, reklamlardan kazandığı parayla araba aldı


Sosyal medyada en çok takipçisi olan isimlerden Enes Batur'un Youtebe'da  6.974.361, Orkun Işıtmak'ın  4.675.626, Kafalar'ın (Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Bilal Hancı) 3.508.00, Danla Bilic'in ise 1.684.435 takipçisi var. Kerimcan Durmaz'ın ise 2.4 milyon Instagram takipçisi var.


Enes Batur kimdir? Enes Batur'un filmi Hayal mi Gerçek mi ne kadar izlendi?Danla Bilic 500 bin TL'lik otomobil satın aldıİşte Kerimcan Durmaz'ın evi 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Halkbank'tan kadın girişimcilere 100 bin TL destek