Bakan'la tartışan engelliye suç duyurusu

Bakan Akdağ ile tartışan görme engelli Nurullah Mehmedoğlu hakkında, sahte kimlik ve imza ile telefon hattı almaktan suç duyurusunda bulunuldu

07 Haziran 2011, Salı 16:40 Son Güncelleme:
A A
Bakan'la tartışan engelliye suç duyurusu

Batman'da ikamet eden İdris Ataç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 yıl önce İzmir'den bir avukat tarafından telefonla arandığını, adına bir telefon hattı olduğunu, bu telefonun da 2 bin 170 TL borcu olduğunu ve bunun ödenmemesi halinde yasal yollara başvuracağını söylediğini belirtti.

Bunun üzerine Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunduğunu kaydeden Ataç, şöyle dedi: ''Savcılığın çalışmaları sonrasında GSM şirketinden alınan kimlik bilgileri bana ait çıktı. Ancak kimliğin üzerinde bulunan fotoğraf ve GSM ile yapılan sözleşmedeki imzanın Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile polemik yaşayan Nurullah Mehmedoğlu'na ait olduğu tespit edildi. Benim adıma hazırlanan sahte kimlik ve imza ile telefon hatları çıkarıp satmış. Bu kişiden şikayetçi oldum. Çıktığı bütün televizyonlarda ve gazetelerde mağdur olduğunu söylüyor. Siyasi partiler ona kol kanat açıyorlar. Kesinlikle gözünün yaşına bakmam, hakkımı sonuna kadar arayacağım.''

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 15 Mayıs'ta, Batman'daki incelemeleri sırasında Batman Bölge Devlet Hastanesinde çalışan görme engelli Nurullah Mehmedoğlu ile arasında iş ile ilgili bir diyalog yaşanmıştı.

AKDAĞ NE DEMİŞTİ?

Bakan Akdağ ve Şimşek, Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulunurken bakanların önünü kesen görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun "Asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarımızın düzeltilmesini istiyoruz" sözleri üzerine Bakan Akdağ: "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Daha ne yapalım" cevabını vermişti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER AFAD'dan yeni açıklama