Bakasetas'a sorduğu Türk bayrağı sorusu gazetecinin başına iş açtı

Trabzonspor'un yeni transferi Yunan oyuncu Anastasios Bakasetas, önceki gün yapılan basın toplantısı esnasına ilginç bir soruyla karşılaştı. Yerel bir muhabir Bakasetas'a 'Milli Marş'ın Türk bayrağına dönerek okunması hakkında ne düşünüyorsun?' diye sordu. Trabzonspor kulübü ise bu soruyu 'ırkçı yaklaşım' olarak niteleyerek soruyu soran gazetecinin akreditasyonunu iptal etti.

12 Şubat 2021, Cuma 14:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Önceki gün basın mensuplarının sorularını yanıtlamak için gazetecilerle buluşan Anastasios Bakasetas, bir gazetecinin sorduğu Türk bayrağı sorusunu cevaplamıştı. Yerel gazeteci, "Trabzonspor’un Türk bayrağına dönerek İstiklal Marşı'nı okuması hakkında ne düşünüyorsun?" diye sormuş, Yunan oyuncu ise Ben bir futbolcuyum. Sadece sahada kalarak futbol hakkında konuşmak istiyorum" demekle yetinmişti.

Trabzonspor bu soruyu maksadını aşan bir soru olarak gördü ve ilgili gazeteciye dair açıklama yaptı. İşte o açıklama:

Tesislerimizde dün gerçekleştirilen basın toplantısında futbolcumuz Anastasios Bakasetas'a yerel bir gazete muhabirinin ‘ırkçı' yaklaşımla yönelttiği soru, gazeteciliğin ahlaki ve etik değerleriyle asla bağdaşmamaktadır. Kulübümüz, bu tür ırkçı ve nefreti körükleyecek hareketlere her zaman karşı durmuş, futbolun evrensel anlamdaki birleştirici gücünü her zaman savunmuş, gerek UEFA gerekse FIFA'nın ırkçılığa yönelik ‘saygı' duruşunu vazgeçilmez bir ilke haline getirmiştir.

Öncelikle futbolcumuza yönelik ‘ırkçı' bir soruyla güzel oyunu kirletmeyi amaçlayan bu provokasyon girişimini şiddetle kınadığımızı belirtirken, söz konusu gazetenin kulübümüzün akreditasyon alanlarına girişinin iptal edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla

"O soru hiçbir şeyi değiştirmedi"

"O soru hiçbir şeyi değiştirmedi"

Bakasetas ise konuyla ilgili, "Dünle ilgili bir şeyler söylemek istiyorum, birçok mesaj da aldım. Buraya geldiğimden beri bu kulübe ve insanlara karşı bu sevginin bir soruyla değişmeyeceğini herkes tarafından bilinmesini istiyorum. Böyle bir şey yaşanmadı bile…''


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ümit Karan'dan Mostafa Mohamed yorumu: Bana benzetiyorlar, birkaç vole vursun da bakalım