Balkondaki 'saksı adam' ürkütüyor!

Aydın'ın Çine ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Abdullah Akdam, eski giyeceklerini kullanarak, belden yukarısı olmayan bir 'saksı adam' yaptı. Akdam'ın balkon korkuluklarından bacaklarını sarkıttığı saksı adam, çevreden geçenlerin yüreklerini ağızlarına getirdi

17 Ekim 2014, Cuma 10:05
A A
Balkondaki 'saksı adam' ürkütüyor!

Rize Üniversitesi İnşaat Bölümü mezunu Abdullah Akdam, eski pantolon, kemer ve ayakkabısını kullanarak, belden yukarısı olmayan bir adam görünümünde bir saksı elde etti.

Balkon demirlerine oturtup ayaklarını aşağı sarkıttığı saksı adamı, yazar Onur Akbudak’ın ’Çim Adam’ adlı öyküsünden esinlenerek yaptığını söyleyen Akdam, "Eskidikleri için giyemediğim pantolon, ayakkabı ve kemerimi çöpe atmaya kıyamadım. Onları kullanabileceğim bir icat yapmak istedim ve saksı adamı yaptım. Bel kısmından yukarısı olmayan ve sanki balkonda oturuyormuş edası taşıyan saksım, görenleri ilk anda şaşırtıyor. Görenler fotoğraf çekiyor. Yine eski bir saksımı kız figürü haline getireceğim. Eski eşyalarımızı çöpe atmak yerine onları geri kazanabiliriz" diye konuştu.

Sezgin MADRAN/ÇİNE (Aydın), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...