Barcelona'da 6 yönetici, Başkan Bartomeu'ya tepki olarak istifa etti

Barcelona'da 19 kişilik yönetim kurulundan 6 yönetici, aldıkları ortak kararla istifa etti. Yöneticiler gerekçe olarak Josep Bartomeu'nun tutarsız yönetim şeklini gösterdi.

10 Nisan 2020, Cuma 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs krizi Barcelona'ya yaramadı. Personeller ve futbolcularla ilgili tasarruf kararıyla başlayan kulüp içi tansiyon, yöneticiler Emili Rousaud, Quique Tombas, Silvio Elías, Josep Pont, Jordi Calsamiglia ve Maria Teixidor'un istifasıyla sonuçlandı.

Josep Bartomeu'nun 19 kişilik yönetim kurulundan 6 yönetici, başkanla yaşadıkları anlaşmazlık sonucu ortak bir açıklama yayınladı ve görevlerini bıraktı.

Açıklama ise şöyle:

"Aşağıda imzası bulunan yöneticiler olarak Barcelona’daki görevimizden geri dönmemek üzere istifa ettiğimizi Başkan Bartomeu’ya bildirmek isteriz. Salgın dönemi geçirdiğimiz bu günlerde kulübün yönetim şeklini düzeltmeyi başaramadık. Ayrıca ‘Barçagate’ olarak bilinen olayla ilgili de hayalkırıklığımızı da bildirmek isteriz."

Barçagate ise Josep Bartomeu'nun kendi çıkarı için sosyal medyada troll hesaplar satın almasıyla ilgili ortaya çıkan bir ifşaydı.

Yönetimden istifa eden isimlerin bu konular haricinde Messi'nin kulüp içerisindeki tutumundan da rahatsız olduğu iddia edildi. Messi, yakın zamanda Sportif Direktör Eric Abidal ile basın aracılığıyla tartışma yaşamış ve Abidal'in görevine son verilmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray, Seri ve Lemina'yı ya satın alacak ya kaybedecek