Barcelona'nın ağır topları Messi ve Pique arasında gerginlik

Barcelona'da son maçlarda yaşanan kayıplar sinirleri germiş durumda. Salı günü yapılan antrenmanın ardından Lionel Messi ve Gerard Pique soyunma odasında gergin anlar yaşadı.

04 Şubat 2020, Salı 10:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Barcelona çalkantılı bir dönemden geçiyor. Barca, son 7 maçta 1 yenilgi 3 beraberlikle zirve yarışında Real Madrid'in 3 puan arkasına düştü.

Ernesto Valverde'nin görevden alınıp yerine Quique Setien'in getirilmesiyle sorunların çözülmesi beklenirken, mevcut karışıklık daha da kötüleşti.

AS'taki habere göre, özellikle geçen hafta kaybedilen Valencia maçının ardından takımda sinirler iyice gerildi ve belirsizlik ortamı oluştuğu öğrenildi.

Takım toplantısı es geçildi

Takım toplantısı es geçildi

Pazar günü Levante'yle yapılan maç öncesinde Barcelona'da klasikleşen meşhur takım toplantısının yapılmadığı ortaya çıktı.

Normalde Messi ve Pique takımı motive edici konuşmalar yapar ve maç öncesi takımı karşılaşmaya hazırlar. Levante maçı öncesinde ise bu toplantı gerçekleşmedi ve Setien, böyle bir ritüelin olduğunu bilmediğini açıkladı.

Messi ve Pique arasında gerginlik

Messi ve Pique arasında gerginlik

Meşhur takım toplantısının yapılmama nedeni ise daha sonra anlaşıldı. 25 Ocak'ta oynanan ve Barcelona'nın 2-0 kaybettiği Valencia maçından sonraki Salı günü, Messi ve Pique soyunma odasında tartıştı.

İki oyuncu birbirlerinin üzerine yürüdü ve tansiyon yükseldi. Diğer oyuncular araya girerek ortamı sakinleştirdi.

AS gazetesinin yorumuna göre Barcelona'da bazı oyuncular, Valverde sonrası takımın seviyesinin düştüğünü düşünüyor ve Setien'in gelişinden hoşnut değiller.

Messi-Pique ilişkisi

Messi-Pique ilişkisi

Gerard Pique daha önce Lionel Messi için "Utangaç biri olarak tanınıyor ancak öyle olmadığına emin olabilirsiniz. Leo'nun oldukça ironik bir espri anlayışı var. Hayatımda tandığım en büyük troll'lerden biri kesinlikle o" demişti.

Pique, bir defasında da "Leo soyunma odasında sözü dinlenen bir kaptan. O bizim kaptanımız ve sözleri herkes için değerli. Soyunma odasında bir çizgi çektiyse ötesine geçilmez. Kimsenin bununla ilgili bir problemi yok" yorumunu yapmıştı.


posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Muzzi Özcan'dan Emre Mor açıklaması: Fenerbahçe'ye gitse yıldız olurdu